Creative Assembly’in Yeni Oyunu, Mikro Ödemelere Önem Verecek Gibi

Mikro ödeme soslu bir kahraman hikayesi…

Creative Assembly yeni oyunu (kendisi yeni bir IP) için geçtiğimiz yıldan beri iş ilanları paylaşıyor, yeni ekip arkadaşlarıyla kadrosunu genişletiyor. Yeni iş ilanlarında ise oyuna dair fikir verebilecek bazı bilgiler de var.

Oyunun bir bilim-kurgu FPS oyunu olacağını biliyorduk, ama şimdi benzersiz kahramanlar üzerine odaklanacak bir yapım olduğunu da öğrenmiş olduk. Bu kahramanlarımızı daha da özel kılmak için ne yapacağız dersiniz? Tebrikler, bildiniz! Mikro ödemeler yoluyla güzel güzel kıyafetler alıp giydireceğiz :) En azından ilanlardan yapılan çıkarımlar bu yönde.

Creative Assembly, yeni oyunu için kahraman tasarımında çalışacak personel arıyor ve ilanda “oyundaki kahramanların yaratıcı dünya tasarımı ve vizyonla uyumlu olmasını sağlayacak” tasarımcılar arandığı belirtiliyor.

Bu “heyecan verici oynanabilir karakterlerin” ilgi çekici bir fikir yelpazesine ve oynanış çeşitliliği sunacak özelliklere/yeteneklere sahip olması gerekecekmiş.


Karakter tasarımcısının aynı zamanda “görsel tasarım ve kozmetikler” konusunda destek sunması bekleniyor ve “parasallaştırma, ödüller ve sanatsal üretim konusunda geniş bilgi sahibi olmak son derece faydalı olacaktır” deniliyor. Bu da doğal olarak akıllara mikro ödemeler yoluyla kostümler vs satılacağı düşüncesini getiriyor; tabii daha fazlası olmazsa.

Önceki ilanlardan oyunda gizlilik öğeleri olacağını, çok platformlu olduğunu ve uzun süreli bir oyun servisi planlandığını da öğrenmiştik.

Tabii bu yorumların hepsi de firma tarafından net bir açıklama yapılana kadar birer varsayımdan ibaret kalıyor ve bize de o duyuruyu beklemek kalıyor.

Başa dön
YORUMLAR
İlhanlı
11 Temmuz 2019 20:30

CA gerekirse mikro ödemenin de kralını yapar. İzleyelim

AvastYeScurvyDog
İlhanlı
11 Temmuz 2019 21:33

Hem haberden hem de senin yorumundan sonra Steam'de oyun listesine baktim Creative Assembly'nin ve 83 adet oge var ve bunlarin sadece 22 tanesi full oyun, geri kalan hepsi dlc. Dedigin gibi cok fena parca parca satacaklar oyunu.


Parolamı Unuttum