Elijah Wood, Yapımında Rol Aldığı Transference Hakkında Konuştu

Woodference

Transference'ı ilk olarak geçtiğimiz sene E3 fuarında görmüştük ama o zaman oyunun VR yönü yoğun olarak ön plana çıkarıldığı için VR ile ilgisi olmayan oyuncuların radarının biraz dışında kalmıştı. E3 2018'de ise oyuna daha yakından bakma fırsatı bulduk, oldukça ürkütücü bir fragman eşliğinde herkesin dikkatini çekmeyi başardı bu sefer. Buradan bir kez daha hatırlatmak istiyorum, Transference VR dışında PC, PS4 ve Xbox One gibi normal platformlar için de çıkacak.

Yayınlanan ilk videoda Elijah Wood da vardı ve doğal olarak hepimiz ünlü oyuncunun oyunda rol alacağını düşündük. Ama Variety sitesine yaptığı açıklamada görüyoruz ki Wood oyunda yer alan karakterlerden biri değil, oyunun kreatif direktörü ve yapımında da aktif olarak rol oynuyor. Transference, Ubisoft Montreal'deki küçük bir ekip ile Wood'un film prodüksiyon firması SpectreVision işbirliğiyle geliştiriliyor.

Wood firmasıyla birlikte hikaye anlatımında sanal gerçeklik kullanmanın yollarını ararken böyle bir oyun fikri gelmiş aklına. Normalde SpectreVision korku filmleri geliştiriyormuş, VR'ın da bu korku etkisini katlayarak güçlendirecek bir ortam olduğunu düşünmüş Wood. Ortak bir arkadaşları vasıtasıyla Ubisoft ile irtibat kurmuşlar ve işler yürümüş gitmiş.

Wood, "bu bir oyun, bu kesinlikle bir oyun. Bu yalnızca bir VR deneyimi değil, bir VR oyunu" diyerek özetliyor Transference'ı. Bu açıklamayı yapmasının sebebi de oyunun oyundan çok  video oyun kılığına bürünmüş bir film gibi görünmesi.

Elijah Wood "hepimiz birer oyuncuyuz. Hepimiz video oyunları oynayarak büyüdük. Ubisoft ile çalışma şansı kaçıramayacağımız bir fırsattı." diye devam etmiş ve oyunda neden yer almadığını da şu sözlerle açıklamış: "hepimiz bu oyuna eşit derecede katkı sağlıyoruz. Ben oyunun yaratım kısmında yer almak istedim. Oyundaki ana karakteri Macon Blair'in oynamasını sağlamak çok daha eğlenceli oldu."

Transference'ın bu yılın sonbahar aylarında çıkması planlanıyor.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum