Epic, Fortnite'ın Impostors Modunda Among Us'tan Esinlendiğini Kabul Etti

İşbirliği de yolda

Ağustos ayı başlarında Fortnite'a Impostors adında bir oyun modu eklenmişti. Bariz biçimde InnerSloth'un hit oyunu Among Us'tan esinlenilen bu modun haritaları bile birbirine son derece benziyordu ama Epic Games yaptığı hiçbir açıklamada Among Us'ın veya InnerSloth'un ismini geçirmemişti. Haliyle bu durum gerek Among Is'ın geliştiricisinden, gerek oyunculardan tepki almıştı.

Fortnite resmi Twitter hesabından dün akşam atılan tweet ise suların durulduğunu gösteriyor. "Hit Among Us oyunundan esinlenilen Impostors moduna v18.20'de güncelleme geldi" diye paylaştı Fortnite haberi. Sonrasındaysa iki firma arasında bir "danışıklı dövüş" izleyiverdik.

Among Us'ın göz deviren emojisine "Hey Among Us, hazır buradayken size sormak istediğimiz bir şey var" diyen Fortnite, sonrasında "Büyük hayranınız. Bize nasıl ilham kaynağı olduğunuza dair konuşma fırsatımız olmadı. Birlikte eğlenceli bir şeyler üzerinde çalışmaya ne dersiniz?" diye devam etti.

Among Us hesabı da buna "o zaman ajanlarınız bizim mürettebatla irtibat kursun" cevabını verdi.

Bu da Fortnite ile Among Us arasında yakın gelecekte bir de işbirliği olabileceği anlamına geliyor. Aradaki bu soğukluğun sona ermiş olması da sevindirici elbette.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum