Epic Games Store'un Verdiği Oyunların Toplam Parasal Değeri Ne Kadar?

7 Ağustos itibariyle güncel

Epic Games Store, 2018 yılının Aralık ayında hayatımıza girdi ve aynı ay beklenmedik bir kampanya başlattı. Buna göre mağaza iki haftada bir ücretsiz bir oyun hediye edecekti. Epic Games Store'un verdiği ilk ücretsiz oyun 14 Aralık tarihindeki Subnautica'ydı, bunu 28 Aralık'ta Super Meat Boy takip etti.

Bu kampanya bir süre daha ayda iki oyunla devam etti, ancak Mayıs 2019'da hediye oyunlar haftalık hale dönüştü. Normalde 2019'un sonuna kadar süreceği açıklanan kampanya 2020'nin sonuna kadar uzatıldı, mağaza kimi haftalar verdiği hediye sayısını 2'ye, kimi haftalar 3'e çıkarttı. Kimi zaman verdiği hediye oyunun yanına sürpriz bir hediye daha ekledi.

İşte bu şekilde ilerleyerek 7 Ağustos 2020 itibariyle tam 124 bedava oyunumuz olmuş oldu, biz de bunun TL karşılığını hesaplamaya karar verdik.

Hesap yaparken Epic Games Store'un verdiği oyunların hem normal fiyatlarını, hem de bugüne kadar gördükleri en düşük fiyatı dikkate alarak iki liste oluşturduk. Bu hesabı da düzenli aralıklarla yenileyeceğiz, bakalım Epic Games Store kütüphanemizdeki bedava oyunların değeri hangi noktalara ulaşacak.

- o -

7 Ağustos 2020 itibariyle,

Epic Games Store'un verdiği 124 oyunun indirimsiz değeri 5.167 lira.

Eğer bu oyunları indirim kovalayıp tek tek en düşük fiyatlarından satın alırsanız ise parasal değerleri tam 1.884 lira oluyor.

Yani oyunları indirimli de alsak ortada yüksek bir parasal değer olduğu çok açık.

Mağazanın bugüne kadar verdiği oyunlar arasında indirimsiz olarak parasal değeri en yüksek beş oyun Civilization VI, Grand Theft Auto V, Just Cause 4, Assassin's Creed Syndicate ve Steep.

Bugüne kadar verilen oyunlar arasında indirimli olarak en düşük fiyata satılan oyun ise 1.2 liralık fiyatıyla Super Meat Boy. Onu 1.8 liralık fiyatlarıyla Alan Wake: American Nightmare, Wheels of Aurelia, Fez ve World of Goo takip ediyor.

2020 sonuna kadar devam edecek kampanyada GTA V veya Civilization VI seviyesinde başka oyunlar gelecek mi, hala merak ediyoruz.

Başa dön
YORUMLAR
sSnake
27 Mayıs 2020 11:20

Hadi gene iyisiniz, Samurai Shodown NeoGeo Collection 11-18 Haziran tarihleri arasında EGS'de ücretsiz olacak. www.snk-corp.co.jp/us/games/ssngc/

berkanerin2006
25 Mayıs 2020 22:31

.

 

sSnake
25 Mayıs 2020 16:16

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama GTAV Premium sürümü EGS'de indirimsiz hali 169₺ olarak görünüyor. Oysa Steam'de standart sürüm bu fiyata Premium ise 184₺. Bilinçli olarak mı böyle ayarlı yoksa yerel fiyatlandırmada fark etmeden standart sürüm mü ayarladılar bilemedim.

Parolamı Unuttum