Far Cry 6'da Gaddar Lider Anton Castillo'yu Devirmeye Çalışacağız

Şubat ayında devrim başlıyor

“Ülkemiz bu el bombası gibidir… sen halkımızı sapasağlam kavrayıp tutman gerek yoksa hepimizin sonu bum.” - Anton Castillo.

Ubisoft, ilk dijital konferansı Ubisoft Forward'da, Far Cry 6'nın şu anda geliştirilmekte olduğunu ve Xbox Series X, PlayStation®5, Xbox One, PlayStation®4, Stadia ve Windows PC'de yalnızca Epic Games Store ve Uplay'de 18 Şubat 2021 tarihinde yayınlayacağını duyurdu.

Ünlü aktör Giancarlo Esposito (The Mandalorian, Breaking Bad) ve Anthony Gonzalez (Coco) tarafından sergilenen performanslar, film ve televizyon bestecisi Pedro Bromfman (Narcos) tarafından düzenlenen bir fon müziği ve Emmy Ödülü sahibi Patrick Clair (Westworld, True Detective) tarafından yönetilen bir açılış sahnesiyle Far Cry 6 hikaye deneyimini güçlendirmek için Hollywood kalitesindeki yeteneklerle geliyor.

Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen Far Cry 6, oyuncuları zamanın geçmişte kaldığı tropikal bir cennet olan Yara'da, günümüzde geçen bir gerilla devriminin merkezine götürüyor. Başkan Anton Castillo (Esposito), oğlu Diego'yu (Gonzalez) ayak izlerini takip etmek için eğitirken ülkesini eski ihtişamına geri döndürmeye ant içiyor. Ancak cennetin de bir bedeli var. Çünkü ülkesini zenginleştirmek demek, görüşüne ters düşenlere boyun eğdirmesi anlamına gelir. Bu kargaşa içindeki ada ülkesinde, oyuncular bir diktatörden kurtulmak için, kapıldıkları bu devrim rüzgarında, gerilla savaşının adrenalini ve kaosunu yaşayacaklar.

“Güçlü ve karmaşık hasımlar Far Cry’ın DNA'sının bir parçası, bu yüzden en başından beri bu karakterlerin kim olabileceği ve nasıl canlandırılacakları konusunda çıtayı yükseltmemiz gerektiğini biliyorduk” dedi, Ubisoft Toronto Hikaye Yönetmeni Navid Khavari. “Giancarlo Esposito’nun ta kendisi de dahil olmak üzere böylesine inanılmaz yetenekli bir kadro ile çalışmak ve oyundaki düşmanlarımızı korkunç ama aynı zamanda derinden karmaşık birer karakter olarak nasıl somutlaştırdıklarını görmek, hayranlarımızla paylaşmak için sabırsızlandığım inanılmaz bir deneyim oldu.”


 
Oyuncular ister erkek ister kadın Dani Rojas ile oynayabilecekler, kendisi Anton Castillo’ya karşı olan devrim rüzgarına kapılmış bir Yara yerlisidir. Dani olarak, oyuncular bir gerilla savaşçısı olup, balta girmemiş ormanlardan Yara’nın başkenti Esperanza’ya kadar, bütün bir ada ülkesini keşfederken bir birlik gücü haline getirecekler. Anton’un rejiminin ezici gücüne karşı başarılı olmak için, oyuncuların kullanacakları benzersiz yeni silahlar içeren bir cephane, yeni araçlar ve Fangs For Hire (Kiralık Dostlar)’dan tekerlekli tatlı bir sosis köpeği Chorizo ile donanımlı olmaları gerekecek.

Far Cry 6’yı ön sipariş veren oyuncular Libertad Paketine erişebilecekler. İçeriğinde Chorizo için “Libertad Kıyafeti” ve düşmanlarınızı kendi mezarlarında dans ettirecek gelişmiş bir disk atar silahı olan “Discos Locos” bulunur.

Far Cry 6’yı Xbox One veya PlayStation 4 için satın alan oyuncular, Xbox Series X ve PlayStation 5 çıktığında ellerindeki sürümü ilave bir ücret ödemeden yeni nesle yükseltebilecek.

 

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum