Filmi Yapılan Oyunlar Kervanına Ni No Kuni De Katılıyor

Hem anime olsun hem Ni No Kuni olsun diyenler için...

Önemli JRYO serilerinden olan Ni No Kuni'den takipçilerinin ilgisini çekebilecek bir haber var; Level-5 tarafından bir anime filmi yapılıyor.

Geçtiğimiz yıl çıkan Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom, yılın başarılı RYO'larından birisi olarak adından söz ettirmiş, seriyi de daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaştırmayı başarmıştı. Şimdi de hem serinin takipçilerini mutlu edecek hem de hayran kitlesini genişletebilecek bir hamle geliyor anime çalışmaları ile.

Filmin yönetmenliğini Yoshiyuki Momose yapıyor. Kendisi her iki Ni No Kuni oyununda da görev almış bir isim, dolayısıyla seriye hakim olduğunu söylemek mümkün. Müzikleri yapan isim ise Joe Hisaishi. O da Spirited Away ve Princess Mononoke gibi yapımlarda yer alan önemli bir isim.

Film, Ni No Kuni evreninde geçen farklı bir hikâyeyi anlatacak, yani doğrudan bir oyun uyarlaması olmayacak. Hikayenin kahramanı Yu, arkadaşı Kotona ile birlikte gerçek dünyadan Ni No Kuni evrenine geçiş yapıyor ve hikayemiz başlıyor. Filmin hikayesi Level-5 CEO'su Akihiro Hino tarafından kaleme alınıyormuş. 

Ni No Kuni filmi yaz aylarında Japonya'da gösterime girecek. Batı ülkelerine ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi paylaşılmış değil. Takipteyiz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum