Game Pass Abone Sayısındaki Artış, Microsoft'un Beklentisini Karşılayamadı

Yine de önemli bir artış söz konusu

Microsoft'un paylaştığı mali belgelere göre Xbox Game Pass abonelerinin sayısı 30 Haziran'da sonlanan 12 aylık dönem içerisinde %37.48 artış kaydetmiş. Bu normalde önemli bir artışı gösteriyor, ancak firmanın hedeflemiş olduğu artış miktarı %47.79 olduğundan söz konusu sayının beklentilerin altında kaldığını söyleyebiliriz.

Microsoft'un bir önceki yıldaki 'yıllık' performansı çok daha iyiydi, abone sayısında %71 artış beklenirken %85.75 artış gerçekleşmişti.

Microsoft'un üst düzey yöneticileri, bu tür performans hedeflerine göre ek primler alıyorlar ve abone sayısındaki artış da bu hedeflerden biri. Xbox Game Pass'in şu an 20 milyondan fazla abonesi bulunuyor. CEO Satya Nadella'nın açıklamasına göre Game Pass aboneleri %40 oranında daha fazla oyun oynuyor ve abone olmayanlara göre %50 daha fazla harcama yapıyorlarmış.

Game Pass düzenli eklediği oyunlar ve son derece uygun fiyatıyla oyuncular açısından çok güzel bir oluşum, Microsoft da buna ne kadar önem verdiğini her fırsatta gösteriyor. Abone sayısı da bu şekilde artmaya devam ederse Microsoft'ta da keyifler yerinde olacak demektir.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum