GTA V Görüntülerini Gerçek Sanan Politikacı Alay Konusu Oldu

Olur böyle vakalar

Video oyunlarının git gide daha gerçekçi hale geldiği, bazı durumlarda da grafiklerini de gerçek hayattan ayırmanın zorlaştığı bir gerçek. Grand Theft Auto V de üzerinden yıllar geçmesine rağmen grafiklerinin kalitesiyle dikkat çeken bir oyun. Ana oyunun "tıpkı gerçek hayat gibi" grafiklere sahip olduğunu elbette söyleyemeyiz ama buna çok yaklaşa ENB modları olduğunu da unutmamak lazım.

Pakistan'daki siyasi partilerden Awami Tehreek'in genel sekreteri Khurram Nawaz Gandapur da bu benzerliğin kurbanı oldu diyebiliriz :) Gandapur, Twitter'da bir video paylaştı. Bu videoda bir yolcu uçağı iniş yaptığı sırada pistte karşısına çıkan petrol tankerini görünce mucize bir hamle yapıyor ve tankeri sıyırarak faciadan kurtuluyordu. Gandapur bu videoyu "çok büyük bir felaketle sonuçlanabilecek olay, pilotun soğukkanlılığı sayesinde mucizevi biçimde önlendi" mesajıyla paylaştı.


Ancak Gandapur'un paylaştığı video gerçek değildi, UiGamer ismindeki YouTuber'ın birkaç hafta önce yayınladığı ve Grand Theft Auto 5 ile hazırladığı bir klipti. Tweetin altı kısa sürede bu hatayla dalga geçen kullanıcılarla doldu, hatasını geç de olsa fark eden Gandapur da çareyi tweeti silmekte buldu.

> Meksika'da Bir Gazete Pokemon Gun'ı Gerçek Sandı

Aşağıda bu klibi izleyebilir ve mucizevi kurtarışa siz de tanıklık edebilirsiniz:

Açıkçası "aslında çok gerçekçi bir klip, adamın karıştırması normal" demek istiyorum ama klibin bilgisayarda hazırlandığı da acayip belli :) Muhtemelen Gandapur pek de oyun oynamayan, video oyunlara uzak biri olsa gerek, o yüzden karıştırmıştır.

YORUMLAR
maygreed123
23 Ağustos 2019 15:59

Herkese merhaba! Ve bilgisayarın sadece bu kadar havalı oyunlar için değil, aynı zamanda para kazanmak için de olduğunu biliyordunuz. Bu yeri denemenizi tavsiye ederim: //1xbet-tr.org/ , bilgisayardan para kazanmaya başlamak için

Parolamı Unuttum