Hidetaka Miyazaki, En Sevdiği Souls Oyununu Açıkladı

Tahmininiz büyük ihtimalle doğru

Hidetaka Miyazaki, bir türün ortaya çıkmasına öncülük etmiş bir isim: Soulslike dediğimiz Dark Souls benzeri oyunlar. Aslında Soulslike dendiğinde akla ilk olarak Demon's Souls gelmeli, ama serinin popülerliğini Dark Souls ile yakaladığını da kabul etmek lazım.

Miyazaki, Demon's Souls'un yönetmeni, Dark Souls'un hem yönetmeni, hem yapımcısı, Dark Souls 2'nin danışmanı, Bloodborne, Dark Souls 3 ve Sekiro: Shadows Die Twice'ın ise yine yönetmeni. Şu portföyün güzelliğine bakar mısınız?

GameSpot'un Brezilya sitesi Miyazaki'yle yaptığı röportajda ünlü isme bugüne kadar en çok sevdiği oyununu sormuş.

"Bu çok zor bir soru. Dört tane film çektiğinizi düşünün, kendinize hangisi en güzeldi diye sorsanız cevabınız herhalde hepsi olurdu" diyerek gülmüş. Sonrasındaysa ağzındaki baklayı çıkarmış tabii. "Bugüne kadar en gurur duyduğum, kalbime en yakın oyunum Bloodborne oldu. En sevdiğim oyun o, yapmayı en sevdiğim oyun."

Miyazaki Bloodborne'u çok seviyor olsa da elinde olsa Chalice Dungeon ve Blood Gem mekaniklerini daha iyi hale getireceğini de belirtmiş.

Bloodborne 2 için ise "bunun kararı bana ait değil" diyor kendisi.

Miyazaki'nin tüm oyunlarındaki favori boss'u ise Demon's Souls'taki Old Monk'muş. Zaten muhtemelen bu boss'un mekaniğini çok sevdiği için Dark Souls 3'te de benzer yapıya sahip Halflight, Spear of the Church isimli boss'la karşılaşmıştık.

Şimdi bu bilgilerden sonra ünlü yönetmenin yeni oyunu Elder Ring'i beklemeye devam edebiliriz.

Başa dön
YORUMLAR
Ghost AssassiN
10 Ekim 2019 22:46

Ben de olsam aynı şekilde ilerde bana getirisi en çok olan oyunu söylerdim.Dark Souls desen yenisi beklenen en az oyun.Sekiro yeni çıktı, bekler.Demon Souls güzel olabilir fakat hype'ı yeterrsiz.En hype'lısı ve getirisi yüksek oyun şuanda Bloodborne'dur çünkü Ps5'le birlikte exclusive oyun açığından yararlanmak istenecektir ki bu gayet doğal.

Parolamı Unuttum