Kadokawa, Octopath Traveler'ın Geliştiricisi Acquire'ı Satın Aldı

FromSoftware ile Acquire kardeş mi oluyorlar şimdi :)

Son yıllarda irili ufaklı bir çok satın alım gerçekleşti oyun dünyasında. Bunlardan en dikkat çekenleri şüphesiz Microsoft'un önce Zenimax'ı sonra da Activision Blizzard'ı satın almasıydı. Aynı şekilde Sony'nin Bungie'yi satın alması da bir başka dikkat çeken örnekti. 

Öte yandan her zaman böyle büyük satın alımlar olmuyor. Arada ufak stüdyoların da kendilerine göre daha büyük olanların kanatları altına girdiğini görüyoruz. Bu sefer de öyle bir haber var.

FromSoftware'i ve Chunsoft'u bünyesinde bulunduran Kadokawa, Octopath Traveler serisinin geliştiricisi Acquire'ı bünyesine dahil ettiğini duyurdu.

Bu satın alıma ilişkin açıklamada, "Oyun sektörüne yönelik stratejimizin bir parçası olarak, yeni IP'ler yaratma kapasitemizi geliştirmek amacıyla Acquire Corp'u satın aldık" deniliyor.

Acquire, 1994 yılında kurulmuş bir stüdyo. Son yıllarda Square Enix için geliştirdikleri Octopath Traveler oyunlarıyla bilinseler de öncesinde Tenchu ve Way of the Samurai serilerini de geliştirmişlerdi. Bir diğer bilindik markaları da Akiba's Trip.

Bundan böyle yola Kadokawa bünyesinde devam edecekler. Eski serilere yeni oyunlar mı gelecek yoksa yeni IP'lere mi odaklanacaklar bakalım.

YORUMLAR
Atlas Estrella
9 Şubat 2024 01:25

Sanırım bu durumda can ciğer kuzu sarması oldular.

Parolamı Unuttum