King’s Bounty 2 Duyuruldu, 2020’de Geliyor

Taktik RYO sevenleri ekran başına alalım…

Sıra tabanlı taktik RYO denildiğinde aklınıza ne gelir, bu tarz oyunları sevenlerden misinizdir? Eğer öyleyse, bu haber tam olarak sizlere hitap ediyor sevgili Oyungezerler; King’s Bounty 2 önümüzdeki yıl ekranlarımıza teşrif edecek. Serinin yeni oyunu Gamescom’da gösterilmeden önce bir basın duyurusu ve buna eşlik eden bir video ile duyuruldu:


Her ne kadar KB 2 geliyor desek de bundan önce toplamda 6 oyun ve ek paket çıkan bir seri var karşımızda. Yeni oyunla birlikte seriye yeni bir bakış sunmak niyetindeymiş yapımcılar. Antara’ya bu seferki ziyaretimiz savaşlardan, karşılaştığımız insanlarla kuracağımız ilişkilere, farklı alanlarda yenilikleri de beraberinde getirecek.

Her biri kendine has bir hikayeye sahip olan 3 kahramandan birisini seçeceğimiz oyunda, çizgisel ilerlemeyen, açık dünya bir macera vadediliyor. Artık pek çok oyunda işittiğimiz üzere, eylemlerimizin bazı sonuçlarının olacağı, Antara büyük bir çatışmanın pençesinde günden güne tükenirken bizim de bu toprakların kaderini şekillendireceğimiz söyleniyor.

Oyunun etkileşimli ve sinematik bir hikaye anlatımı ile geleceği, artık savaş alanlarının düz değil taktiksel çeşitliliğe imkan verecek bir yapıda olacağı belirtiliyor.

Karakter gelişim sisteminin de yenilendiği, farklı geçmişlere sahip 3 kahramanımızın hikaye ilerledikçe ve kendilerini farklı ideallere adadıkça (Güç, Sanat, Düzen ve Anarşi) hikayelerinin de değişim göstereceği, seçimlerinin sadece NPC’lerin kendilerine vereceği tepkileri değiştirmekle kalmayacağı, dünya üzerinde de somut etkilerinin gözlenebileceği ifade ediliyor. Kahramanlarımız gibi birliklerimizin de kendilerine has bir yapısının bulunacağı ekleniyor.

Gamescom 2019’a katılacak olanlar oyunu birinci elden görme imkanına kavuşacaklar. Net çıkış tarihi henüz ilan edilmiş değil, ancak 2020’de çıkacağı açıklanmış durumda. Bakalım vadettiklerinin ne kadarını gerçekleştirecek, taktik strateji-ryo sevenleri ne kadar tatmin edebilecek.

Başa dön
YORUMLAR
allalla
16 Ağustos 2019 15:17

hmmm. epic'e mi gelecek acaba önce?

Parolamı Unuttum