Kinguin Tepkiler Üzerine Geri Adım Attı, Frostpunk 2 Ön Siparişten Kaldırıldı

Var olmayan oyunları satmaktan vazgeçtiler

Kinguin'in geçen hafta Frostpunk 2'yi ön siparişe açması oyunun geliştiricisi 11 Bit Studios'un ciddi tepkisini çekmişti. "Boktan bir dolandırıcı, bir diğer düzenbaz Kinguin şemsiyesi altında Frostpunk 2'yi ön siparişle mi satıyor?! Bunu durdurmak için sesimizi yükseltelim" şeklinde sert bir mesaj yayınlamıştı 11 Bit Studios.

"Oyunumuzun fiyatını henüz biz bile bilmiyoruz, elimizde oyun kodu da yok" diyen 11 Bit Studios henüz çıkış tarihi, yaş derecelendirmesi, fiyat gibi bilgileri bulunmayan bir oyunun satışa çıkarılmasından hiç hoşlanmamıştı. "Var olmayan bir şeyi satıyorlar" deniyordu mesajda.

Buna karşılık olarak Kinguin listelemede "teyit edilmemiş bilgiler" olduğu için özür diledi ama ilk etapta oyunu satıştan kaldırmadı. Listede henüz var olmayan PEGI derecelendirmesi bile mevcuttu, artık nasıl bir sayfa hazırladılarsa.

Kinguin bir sonraki adım olarak sayfadaki bazı bilgileri kaldırdı ve "sayfayı ziyaret edenlerin oyunun sadece ön siparişte olduğunu açıkça anlamaları için gereken düzenlemeler yapıldı" dedi.

11 Bit Studios her ne kadar sonuçtan memnun olmasa da Kinguin'e karşı dava açmanın oldukça zorlu olacağını söyleyerek işin ucunu bıraktı. Sonuçta merkezi Hong Kong'da olan bir firmayla uğraşmak kolay değil, ama 11 Bit Studios dışında da oyunculardan ciddi tepkiler gelince Kinguin bir açıklama yayınlayarak Frostpunk 2 sayfasını kaldırdı.

Kinguin açıklama metninde Frostpunk 2'den bahsetmedi, ama "oyun camiasından geçen hafta aldığımız geribildirimlere dayanarak Kinguin.net'te ön sipariş almayla ilgili kriterlerimizi gözden geçireceğiz" dedi.

Sorun şimdilik çözülmüş görünüyor.

YORUMLAR
Atlas Estrella
26 Ağustos 2021 23:58

İyi, ağızlarının payını almışlar! Daha doğrusu biz müşteriler ağızlarının payını vermişiz!

Parolamı Unuttum