Konami, E3 2021'e Katılmayacağını Açıkladı

Korkmayın, yeni projeler yolda

Coronavirüs salgını nedeniyle insanlık olarak sosyalleşmeyi özlemiş vaziyetteyiz. Hele ki ülkemizde yaşanan kapanma süreci, pek çoğumuzu henüz ilk günlerinden etkisi altına almış durumda. Bu sebeple E3 gibi organizasyonların dijital etkinlikleri bile bizler için eskisinden daha fazla önem arz ediyor.

Bildiğiniz üzere bu yıl E3 tamamen dijital bir etkinlik olarak karşımıza çıkacak. Merakla beklediğimiz pek çok oyunun gösterileceği etkinlikte Konami'nin yer almayacağı ise resmen açıklandı. 12-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik için "yoğun" olduklarını belirten Konami yetkilileri, bu yıl E3'ü pas geçecek.

Fakat endişeye mahal yok zira Konami, bu durumun sadece zamanlama hatası olduğunun üzerinde durmuş. Şu anda üzerinde çalıştıkları pek çok proje olduğunu belirten yetkililer, sadece bu yıl E3'te gösterecek yeni bir şeyleri olmadığının altını çiziyor. Bu da sevindirici bir haber haliyle.

Yine de etkinliğe katılacak 8 büyük isimden birini daha kaybetmek bir hayli üzücü. Sony'nin bulunmayacağı etkinliğe Nintendo, Koch Media, Take-Two, WB Games, Ubisoft, Capcom ve Xbox katılacak.

 

YORUMLAR
waltran
3 Mayıs 2021 16:48

Zaten çok tanıtım olunca arada kaynayıp gidebiliyor birde fuara özel hazırlanmış videolar gerçeği yansıtıcı olmayabiliyor. Buna mesai harcamak yerine düzgün iş yapıp - bir dk Konami'den ne gibi bir beklentim kalmış olabilir ki? :D

Parolamı Unuttum