Naughty Dog’un Yeni İş İlanı ‘The Last of Us 2 PC’ye De Mi Gelecek?’ Dedirtti

Çok da acele etmemek lazım…

Naughty Dog, yeni bir grafik programcı ilanı yayınladı. The Last of Us 2 için çalışan ekipte yer alacağı belirtilen bu programcı için istenen özelliklere bakıldığında bazı detaylar dikkat çekiyor.

Söz konusu ilanda, adayların DirectX 12, Vulkan veya diğer modern grafik programlama arayüzleri konusunda deneyimli, buna ek olarak AMD GCN ve NVIDIA CUDA mimarileri hakkında da bilgi sahibi olması gerektiği belirtiliyor.

Gerek PS4 gerekse PS5, AMD grafik kartlarını kullandığından bu bilgiler The Last of Us 2’nin PC’ye de gelebileceği şekilde yorumlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Horizon Zero Dawn’ın PC’ye gelişi ile ilgili iddiaları paylaşmış, sonrasında da bunun PC’ye gelecek tek PS4 oyunu olmadığına, hatta Dreams'in de PC'ye gelecek bu oyunlardan birisi olabileceğine ilişkin haberleri aktarmıştık.

Bu bilgilerle bir arada değerlendirildiğinde The Last of Us 2’nin de PC’ye gelebileceği ihtimali ciddiye alınabilir tabii. Ama ben yine de bunun için çok da aceleci davranmamak gerektiği, henüz erken olduğu kanaatindeyim. En azından çıkışta böyle bir durum olmayacağını söylemek mümkün. Zaten önümüzde 4 ay kadar bir süre kaldığı göz önünde bulundurulduğunda, çıkışına yetişmeyeceği ortada. PS5’e çıkarken PC versiyonu da gelir mi, yoksa yeni nesil konsol için ihtiyaç duyulan özellikler midir bu ilanda bahsedilen özellikler, hep beraber göreceğiz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum