Outriders'a Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Enoch’u yakıp yıkmadan önce beş dakikanızı çalacağım…

Outriders aşırı derecede eğlenceli bir looter shooter. Fakat bazı şeyleri açıklamamasından dolayı ilerlemeniz pek hoşunuza gitmeyebilir, oyunda takılı kalabilirsiniz ya da daha kötüsü… İstediğiniz build’i yapamayabilirsiniz. İşte bu yüzden kendi tecrübelerimden faydalanarak sizlere Enoch’a dalmadan önce bilmeniz gereken birkaç şeyin listesini çıkardım.

1. WORLD TIER’INIZI MÜMKÜN OLDUĞUNCA YÜKSEK TUTUN

Outriders’da doğru düzgün ilerlemek istiyorsanız oyundaki “seviye”nizi ciddiye almamanız gerek. Çünkü karakterinizin seviyesinden daha çok önemli olan şey ekipmanlarınızın seviyesi. Düşmanlarla aynı seviyede kalmaya devam ederseniz, yani World Tier’ınızı 3-5 arasında tutarsanız inanın oyundan çabuk sıkılırsınız. Yeni World Tier açtığınız zaman mutlaka ona geçin, eğer zorlanıyorsanız önceki Tier’da takılıp biraz daha iyi ekipman toplayıp öyle geçin. Oyunun zorluğu “OF ÇOK ZOR!” ile “E çok kolay bu” arasında sürekli gidip geliyor sizin gelişiminize göre, o yüzden oyundan aldığınız zevkin içine etmemek için World Tier’ınızı o anki tecrübenize göre ayarlamanızı öneririm. Ayrıca World Tier arttırdıkça Legendary düşme ihtimali de artıyor. Sonuçta loot kasıyoruz, değil mi?

2. ESKİ EKİPMANLARINIZI ELİNİZDE TUTMAYIN…

Eğer incelemeyi okuduysanız orada oyunun mod sistemini bayağı sevdiğimi ve övdüğümü söylemiştim. Bu modları nasıl kazanıyorsunuz peki? Ekipmanlarınızı silerek tabii ki de. Eğer envanterinizi kontrol ederken üstünde kırmızı işaretli bir mod olan ekipman varsa ve kullanmıyorsanız silin ki ilerde sevdiğiniz bir ekipmanda kullanabilesiniz.

Ayrıca bu modları uygulamak ve silahların seviyesini yükseltmek için de Titanyum, Deri ve Demir olarak üç temel maddeye ihtiyacınız olacak. Titanyum yüksek sınıflı düşmanlar ve bosslardan, deriler genellikle canavarlardan, demirler de bölgedeki demir alanlarından toplanabiliyor. Fakat bunun daha da hızlı bir yöntemi var, ELİNİZDEKİ EKİPMANLARI SİLMEK! Hem daha bolca düşürürsünüz o Epic silahı, fazla kafanıza takmayın.

3. …AMA LEGENDARY’LERİNİZİ DE SİLMEYİN

Evet, yukarıdaki maddeyle biraz çelişiyor ama World Tier’ınızı istediğiniz kadar yüksek tutun, aynı Legendary ekipmanın düşme ihtimali çok da fazla değil. Özellikle oyun başlarındaysanız ve World Tier’ınızı yükseltip de kullandığınız Legendary ekipman güçsüz kalıyorsa silmenize gerek yok. Yeteri kadar Titanyum toplarsanız Legendary ve Epic ekipmanlarınızı World Tier’ınızın seviyesine rahatlıkla çekebilirsiniz. O yüzden tongaya düşüp de “Güçsüz artık bu” diye atmayın. Pişman olursunuz.

4. YAN GÖREVLERİ MUTLAKA YAPIN

Eğer oyunu sevdiyseniz ve oynanış döngüsüne sardıysanız bunu benim belirtmeme bile gerek yok, ama oyunun yan görevlerini mutlaka yapmanızı tavsiye ederim. Bunun için iki farklı gerekçem var.

Birincisi, her açtığınız yeni bölgedeki bu ünlem işaretiyle mini haritanızda belirtilen yan görevler hem oyundaki en eğlenceli anlardan bazılarını yaşamanızı sağlıyor, hem de oyunun Lore’unu detaylandırıp bazen de senaryonun ilerleyen saatlerinde olacak şeyler için ipuçları veriyor. Göz atmaya mutlaka değer.

İkincisi de özellikle Historian, Hunter ve Wanted yan görev zincirleri için geçerli. Bu üç yan görev zincirinin görevleri oyunda ilerledikçe parça parça açılıyor ve hepsini tamamlarsanız bu yan görev zincirlerinin sonunda Legendary silah alıyorsunuz. Erkenden ve garanti bir şekilde Legendary ekipmanlara erişmenin en kolay yolu bu görev zincirleri.

5. SİPER BAĞIMLISI OLMAYIN

İncelemede bolca belirttiğim gibi, Outriders kesinlikle Division ya da Gears değil. Evet, siper alıp düşmanlarla çatışabiliyorsunuz ve yine evet, Gears gibi vahşi bir oyun. Ama Outriders karakterlerinizin yeteneklerine ve hızlı oynanışa dayalı bir oyun. Ne kadar siperde kalırsanız, kendinizi o kadar engellersiniz. Çok ama çok sıkışmadığınız sürece hareketli olun, Doom ya da silahlı Diablo şeklinde oynarsanız hem oyundan daha fazla zevk alırsınız, hem de ne zaman sipere yatsanız inanılmaz derecede isabetli şekilde yanınıza bomba atan düşmanlara hakaretler yağdırmazsınız.

6. SINIF AĞACINIZI KURCALAYIN

Outriders’ın en sevdiğim yanlarından birinin sınıf ağacı olduğunu incelemede belirtmiştim. Bu sınıf ağacının en güzel yanıysa sıfırlayıp yeniden düzenlemeniz için herhangi bir şey harcamıyor oluşunuz. Yok şu kadar Titanyum ver sıfırlayayım, yok bu kadar scrap’e ihtiyacım var falan yok. O yüzden eğer seçtiğiniz özellikler oyun tarzınıza uymuyor ya da sadece sıkıldıysanız bile sınıf ağacınızı sıfırlayıp istediğiniz gibi yeniden düzenleyebilirsiniz.

7. CRAFT YAPIN!

Ve evet, endgame’e gelmeden yapın! Oyun üstünüze bolca ekipman ve materyal atıyor oyunu oynadığınız sürece, o yüzden “Ay materyallerim biter, endgame’e saklayayım” falan diye düşünmeyin. Zaten endgame’e geldiğinizde demir ve deri materyalleriyle çok fazla işiniz kalmayacak, genellikle çoğu şeyi Titanyum’la halledeceksiniz. O yüzden oyunun başlarında bile olsanız eğer düşürdüğünüz seviyesi yüksek zırhın modu hoşunuza gitmezse değiştirin, ya da elinizdeki seviyesi düşük zırhın seviyesini yükseltin. Aynısı silahlar için de geçerli. Elinizi korkak alıştırmayın, oyun demir ve deri yağdırıyor.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum