Psychonauts 2'nin Çıkışı Bir Kez Daha Ertelendi [Güncel]

Artık bu son olsun

Güncelleme: Bundan 2 hafta önce Psychonauts 2'nin 2020 yılına ertelendiği haberini vermiştik. Bugün yine çeşitli sitelerde Psychonauts 2 ertelendi haberleri çıktı ama bu ekstra bir erteleme değil. Bu haberleri görünce biz de "daha yeni ertelemiştiniz, yine ne oldu" diye düşündük ama görünüşe göre Double Fine, Psychonauts 2'nin Fig sayfasında bugün bu ertelemeyi bir kez daha duyurduğu için kafa karışıklığı oluşmuş. Fig sayfasındaki güncelleme "E3'te neler olmuştu" temalı geçmişe dönük bir yazı, yani oyunun çıkışı yeniden ertelenmedi.

Aşağıda 21 Haziran tarihli haberimizin orijinal halini okuyabilirsiniz:

- o -

Double Fine Productions ve Microsoft, Psychonauts 2 için bir kez daha erteleme haberi verdi. Normalde artık bu yıl içerisinde çıkmasını beklediğimiz oyun 2020 yılı içerisinde çıkacakmış ama kesin zamanı yine de belli değil.

E3 2019 fragmanında da gördüğümüz üzere Psychonauts 2 aslında oldukça güzel görünüyor. Ama E3'te aynı zamanda Double Fine'ın Microsoft tarafından satın alınıp Xbox Game Studios'a katıldığını da öğrenmiştik. Oyunun dağıtımcısı artık Starbreeze olmayacak haliyle, bu da çıkış tarihinin gecikme sebeplerinden biri olabilir. Kazanılan bu süre oyunu daha da cilalamak için kullanılacak.

Psychonauts 2 ilk olarak 2015 yılında duyurulmuş ve çıkış tarihi olarak da 2018 hedef gösterilmişti. Bu hedef tutturulamayınca erteleme yaşanmış ve oyunun 2019 yılı içinde çıkacağı söylenmişti. Şimdiyse elimizde 2020 tarihi var, umarım artık bu son olur.


Oyunun hikaye özeti şöyle:

"Eğitimli akrobat ve güçlü bir genç psişik olan Razputin Aquato, hayatı boyunca rüyalarını süsleyen uluslararası psişik casusluk organizasyonu Psychonauts'a katılma hayalini gerçekleştirdi. Ama bu psişik süper casusların başı fena halde dertte! Liderleri kaçırıldığından beri aynı değil ve daha da kötüsü, karargahta bir köstebek var. Raz güçlerini kullanarak bu köstebeği durdurmalı ki gizli planlarını gerçekleştiremesinler: psişik kötü adam Maligula'yı ölümden geri getirmek!"

> E3 2019 – Microsoft’un Kanatları Altına Aldığı Son Stüdyo Double Fine Oldu

Oyun, PC, Xbox One ve PS4 için geliştiriliyor ve her ne kadar Double Fine artık bir Microsoft stüdyosu olsa da oyun daha önce Fig kampanyasında söz verildiği gibi PS4 için de çıkacak. Oyun ayrıca çıkışıyla birlikte tüm Game Pass abonelerine de sunulacak.

Başa dön
YORUMLAR
fast
23 Haziran 2019 11:32

İlk oyundan tam 15 sene sonra çıkacak. 15 sene, dile kolay.

MSelm
21 Haziran 2019 12:36

:/

Parolamı Unuttum