Steam, Tüm Yerel Çok Oyunculu Oyunlara Online Desteği Getiriyor

Remote Play Together

Valve, Steam'e Remote Play Together isminde yeni bir özellik ekleneceğini duyurdu. Bu özellik sayesinde normalde sadece yerel çok oyunculu modlar ve co-op seçenekleri sunan oyunları bile internet üzerinden online oynamak mümkün olacak.

Yani normalde yerel co-op seçeneğine sahip olduğu için online oynayamadığınız oyunları da arkadaşlarınızla oynamaya başlayabileceksiniz.

Bu sistem Steam'deki tüm yerel çok oyunculu, yerel co-op ve bölünmüş ekran desteğine sahip oyunları kapsayacak ve tüm bu oyunlar otomatik olarak Remote Play Together özelliğini desteklemeye başlayacaklar.

Remote Play Together dediğimiz özellik aslında sunucu makinenin oyuna katılan diğer oyunculara yayın yapması prensibine dayanıyor. 4 oyuncuya kadar desteği var 1080p'de 60fps'ye kadar çıkabiliyor. Düşük gecikmeli bir oyun oturumu için 10 ile 30 Mbps arası internet bağlantısı öneriliyor, performans da oyuna katılanların internet hızına göre değişebilir deniyor.

İşin belki de en mükemmel kısmı, davet edilen oyuncuların oyuna sahip olmalarının gerekmeyecek olması. Yani sanki arkadaşınıza ikinci bir gamepad verip oyuna davet etmiş gibi olacaksınız, oyunu sunucu makine çalıştıracak ve diğer oyuncular da oyuna kendi ekranları ve gamepadleri yoluyla katılabilecek.

Remote Play Together, 21 Ekim'de betaya girecek ve siz de bu sistemi bizzat deneyebileceksiniz.

Başa dön
YORUMLAR
Bestespiller
11 Ekim 2019 20:59

Baya güzel özellik, kullanılır.

sSnake
10 Ekim 2019 15:55

Biraz fazla laf karmaşası olmuş, işin özü bir kişi oyunu stream edecek diğerleri de bu yayına katılabilecek.

Parolamı Unuttum