The Witcher Dizisi 2020’den Önce Ekranlara Gelmeyecek

Netflix’ten yürekleri dağlayan bir açıklama

Özellikle biz oyuncuların merakla beklediği, Andrzej Sapkowski’nin kitaplarına sadık bir şekilde uyarlanarak ekranlara taşınması beklenen The Witcher dizisi bu kez kısmen üzücü bir haberle karşımızda.

Netflix kanalı yetkililerinden Erik Barmack’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalara göre dizinin 2020’den önce bizlerle buluşması beklenmiyor. Kanal yetkilisi senaryoyu hazırlamak için önlerinde uzun bir yol olduğunu ve bunun için zamana ihtiyaç duyduklarını belirtmiş. Buna ek olarak dizinin çekimlerinin tamamen Doğu ve Orta Avrupa’da gerçekleştirileceği, özellikle de romanın anayurdu olan Polonya’da çalışılacağı da doğrulanmış, ki bu güzel bir haber.

> Netflix'in The Witcher Dizisinde Yer Alacak Karakterler Belli Oldu
> Mark Hamill, The Witcher Dizisine Göz Kırptı

Ek olarak dizinin senaristi Lauren S. Hissrich de geçen hafta Polonya’ya uçup serinin yazarı Andrzej Sapkowski ile özel bir görüşme gerçekleştirmiş ve hem senaryo hem de karakterler hakkında kendisinden tavsiyeler almış. Hatırlayacağınız gibi, başarılı senarist geçen aylarda dizide yer alacak karakterleri açıklamış ve biz de bu sayede dizinin kitapların hikâyesini konu alacağını öğrenmiştik.

Diziyi 2020’den önce göremeyecek olmak ister istemez bizleri üzdü elbette. Ama bu uzun prodüksiyon süresi ortaya serinin hakkını veren, kaliteli bir iş çıkması adına iyi bir gelişme de olabilir elbette. Gelişmeler için Roach’un inatla ve zorla gittiği istikametin tersine bakmaya devam ediyoruz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum