Ubisoft'un Resmi Avatar Oyunu Geliştirilmeye Devam Ediyormuş

İptal olduğunu düşünenler varsa

2017 yılının Şubat ayında Ubisoft, Lightstorm Entertainment ve Fox Interactive işbirliğiyle resmi Avatar oyununun geliştirilmekte olduğunu duyurmuştu. Oyunu The Division'ın geliştiricisi olan Massive Entertainment geliştiriyordu.

Ancak bu duyurunun ardından Avatar sahnesi sessizliğe büründü ve oyundan başka bir bilgi alamadık. Böyle önemli bir isimden ses soluk çıkmayınca da doğal olarak projenin sessiz sedasız iptal edilmiş olabileceği düşünülmüştü. Ancak Avatar'ın resmi hesabı bu konudaki sessizliği bozdu ve oyunun hala geliştirilmekte olduğunu teyit etti.

The Avatar Project ismiyle bildiğimiz bu oyun Snowdrop motorunu kullanacak ve bizleri Avatar filminin o eşsiz Pandora dünyasına götürecek.

Muhtemelen Ubisoft'un bu konuda sessiz kalmasının sebebi Avatar'ı yeni nesil konsollar için çıkarmak istemesi. Avatar'ın görsel efekt kalitesini düşünürsek, filme yakışacak kalitede bir oyun için yeni nesil konsollar kulağa çok daha mantıklı geliyor zaten. Buradan da oyunun çıkış tarihinin en erken 2021 olacağını ve oyun hakkındaki yeni bilgilerin de gelecek sene E3'te duyurulabileceğini tahmin etmek güç değil.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum