Ücretsiz Adventure Tavsiyesi: Metaphobia

Gabriel Knight sevenlere

Zaman zaman itch.o, AGS forumları gibi siteleri gezerken daha önce fark etmediğim oyunlara denk gelebiliyorum, Metaphobia da bunlardan biri oldu. Bu o kadar kaliteli bir adventure oyunu ki, ücretsiz olduğunu görünce şaşırdığımı söylemem lazım. Ben de duymayanlar da bilgilensin diye bu oyunu sizlerle de paylaşmak istedim :)

Metaphobia, 90'ların klasik point and click adventure oyunları tarzında hazırlanmış, gizemli bir dedektiflik oyunu. Önce isterseniz fragmanını bir izleyin (eski tarihli olsa da):

Oyunun yayınlanan versiyonundaki animasyonları gerçekten de nefis, hikayesi ve bulmacaları da öyle. Metaphobia'nın hikayesini Tolga Öcek ve David Broček yazmış, çizim ve animasyonlar Tolga'ya, diyalog ve bulmacalar da David'e ait. Oyunun müziklerinde ise bir başka nefis adventure olan Kathy Rain'den tanıdığımız Daniel Kobylarz bulunuyor. Oyundaki tüm diyalogların seslendirilmiş olduğunu da ekleyeyim.

Özellikle de siz de eskilerin klasik adventure oyunlarını, piksel grafikleri, Gabriel Knight tarzı hikayeleri seviyorsanız bu oyunu büyük bir keyifle oynayabilirsiniz. Oyunun son versiyonunu itch.io üzerinden indirebilirsiniz.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum