Xbox & Bethesda Etkinliğinden Tüm Videolar

Şov başlasın

Microsoft'tan şov beklediğimiz bir E3 etkinliğiydi, hele bir de Bethesda'yı da bünyesine kattığı düşünüldüğünde. Bu açıdan dolu dolu olması kaçınılmazdı zaten, nitekim öyle de oldu; onlarca oyun gösterildi. Starfield, Stalker 2, Halo Infinite, Age of Empires IV, Forza Horizon 5, The Outer Worlds 2, Redfall... Hangi birini saysam bilemiyorum. En iyisi lafı hiç uzatmayayım, fragmanlara geçeyim:

Starfield

Programın açılışını Starfield yaptı, ilk oyun içi videosuyla karşımıza çıktı. Konsolda Xbox'a özel olacağının da altı çizildi. Çıkış tarihi de 11 Kasım 2022 olarak açıklandı. Yıllardır süren bekleyişin karşılığını verecek mi bakalım.

STALKER 2

Serinin yıllardır beklenen devam oyunu STALKER 2, en sonunda geliyor. Programda oynanış videosuyla yerini aldı, hem de şöyle uzun uzun gösterildi, güzel de oldu. 28 Nisan 2022'de çıkış yapacak STALKER 2 de çıkışta Xbox’a özel olacak. Microsoft, elini güçlendiriyor gibi, ne dersiniz :)

Back 4 Blood

Daha önce duyurulan Back 4 Blood da kısa bir videoyla programda yerini aldı, PvP modu da resmen duyurulmuş oldu. 12 Ekim’de gelecek olan oyun, çıkış gününde Game Pass’te yerini alacak.

Contraband

Avalanche’ın yeni oyunu Contraband, duyuru videosuyla karşımızdaydı. Konsolda Xbox’a özel oyunlar listesinde yerini aldı:

Sea of Thieves A Pirate’s Life

Sea of Thieves gibi bir korsan oyununa ne gelse güzel olurdu? Elbette Jack Sparrow ve Karayip Korsanları :) Sea of Thieves A Pirate’s Life ücretsiz içerik olarak 22 Haziran’da oyun severlerle buluşuyor.

Yakuza: Like A Dragon, Game Pass'te

Yakuza serisini ne kadar sevdiğimi söylemiş miydim? Yeni serinin ilk oyunu Yakuza: Like a Dragon, kendisine yeni bir rota çizip RYO olmaya karar verdi, bu haliyle de güzel. Diğer 6 Yakuza oyunu Game Pass'teyken bu da yalnız kalmasın demişler, an itibariyle Game Pass'te yerini aldı.

Battlefield 2042

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Battlefield 2042, oynanış videosuyla karşımızdaydı. Tanıtım videosunun ardından oyunun detaylı oynanış görüntülerini de görmüş olduk. Çıkış tarihi bildiğiniz gibi 22 Ekim.

12 Minutes

Seslendirme kadrosuyla dikkat çeken 12 Minutes, duyurulduğu günden beri takip listemizde olan bağımsız yapımlardan. Konsollarda Xbox’a özel çıkış yapacağı ve Game Pass’te yer alacağı açıklandı. Çıkış tarihi de ilan edildi, 19 Ağustos’ta geliyor.

Psychonauts 2

Psychonauts 2, çok tatlı bir oynanış videosuyla karşımızdaydı. Bekledik, bekledik, en sonunda kavuşuyoruz; 25 Ağustos’ta geliyor.

Fallout 76

Fallout 76 için yeni içerikler de programda yerini aldı; ücretsiz olarak sunulacak Steel Reign, 7 Temmuz'da; Expeditions The Pitt ise, 2022'de geliyor.

Party Animals

Eğlenceli parti oyunlarından birisi olan Party Animals, konsola geçiş yapıyor. Konsollarda Xbox’a özel çıkış yapacak bir diğer oyun oldu. Çıkış gününde Game Pass’te yerini alıyor.

Hades, Xbox'ta

Hades, ne zaman karşımıza çıksa heyecanlandırmayı başarıyor. Müzikler ve seslendirme çok güzel, oynanış zaten muhteşem. Daha ne istenir ki? Xbox’a gelip bir de Game Pass’te yerimi alayım demiş; 13 Ağustos’ta hem konsol hem PC için Game Pass’te.

Somerville

Takip listemizdeki bağımsız yapımlardandı. 2022'de geliyor, Game Pass'te yerini alıyor.

Halo Infinite

Programda detaylı bir şekilde gösterilmesi beklenen oyunlardandı. Hikaye, oynanış ve multiplayer kısmından paylaşımlarla karşımızdaydı. Erteleme işe yaramış mı yaramamış mı yıl sonunda hep birlikte göreceğiz.

Diablo 2 Resurrected

Diablo 2’nin yeniden yapımı da Xbox programında karşımıza çıktı, şaşırttı. 23 Eylül’de gelecek oyunu elbette dört gözle bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

A Plague Tale: Requiem

Yüreğe dokunan cinsten oyunlar olur ya, bence A Plague Tale Innocence da onlardan birisiyd. Bir devam oyunu bekleniyordu, ama bu akşam bir duyurunun gelmesi şaşırttı; programın güzel sürprizlerinden bir diğeri oldu. 2022’de geliyor ve çıkış gününde Game Pass’te yerini alıyor.

Far Cry 6

Far Cry 6’ı hype treni yola çıkmış, her gün kendisini görüyoruz maşallah. Bu akşam da oynanıştan kesitlerle karşımızdaydı. Aksiyonuna diyecek pek bir şey yok. yalnız anlamadığım bir nokta oldu bu fragmanda, o horoz ne alaka :)

Slime Rancher 2

Eğlenceli oyunlar kategorisinden programda yerini alan Slime Rancher 2, konsollarda Xbox’a özel çıkış yapacak bir başka oyun olarak duyuruldu. Game Pass’te de yerini alacak.

Shredders

Kayak yapmayı sever misiniz? O zaman size bir adet Shredders yazalım hemen. Bir başka Xbox’a özel oyun daha. Aralık’ta geliyor, Game Pass’te yerini alıyor.

Atomic Heart

Yıllardır takip listelerimizde. Farklı kafada bir oyun olmaya aday. Haliyle merakla bekliyoruz kendisini. O da Game Pass'te yerini alıyor muymuş yoksa? Alıyormuş valla!

Replaced

Programda gösterilen bir başka bağımsız yapım. Grafik tarzı çok hoş görünmüyor mu sizce de? 2022’de geliyor, Game Pass’e geliyor.

Grounded

Grounded için The Shroom & Doom güncellemesi duyuruldu, 30 Haziran’da geliyor.

Eiyuden Chronicle

Eiyuden Chronicle'ın da Xbox ile anlaştığını öğrenmiş olduk. Eiyuden Chronicle Rising 2022'de, Hundred Heroes 2023'te Game Pass'e gelecekler.

The Ascent

The Ascent de çıkış gününde Game Pass'te yerini alacak, 29 Temmuz'da geliyor.

Age of Empires IV

Age of Empires serisinin yıllardır beklenen yeni oyunu AoE 4 için de çıkış tarihi ilan edildi; 28 Ekim’de geliyor. Elbette bu da bir Game Pass oyunu olacak.

The Outer Worlds 2

Yine mizah yüklü bir fragmanla çıktılar karşımıza ve devam oyununu duyurdular. Ne diyeyim, elleri dert görmesin :) Game Pass oyunu olacağını söylemiş miydim?

Microsoft Flight Simulator

27 Temmuz’da Xbox Series X/S için çıkış yapacak; yeni nesle terfisi şimdiden hayırlı olsun. Sonbaharda da ücretsiz bir Top Gun güncellemesi geliyor.

Forza Horizon 5

Forza Horizon serisinin yeni üyesi de duyuruldu. Senaryo kısmında bizleri Meksika’da bir maceraya davet eden oyun, muhteşem grafikleriyle göz almayı başardı. Şimdiye kadar yaptıkları en detaylı, en büyük açık dünya yarış oyunu olduğunun da altını çizdiler. Açıkçası hayran olmamak elde değil. 9 Kasım’da geliyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Redfall

Programın finalini Phil Spencer ile yaptık, Xbox şovuna güzel bir nokta koydu. Son fragman da Arkane’den gelmiş oldu. Deathloop, PS5’e özel çıkıyor madem, bu da Xbox’a özel oyunumuz olsun demişler herhalde :) Redfall, 2022 yazında geliyor, çıkış gününde Game Pass’te yerini alıyor.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum