2021 Yılının En İyi 5 Cadılar Bayramı Etkinliğini Sizler İçin Sıraladık

Etkinliklerin şahı geldi çattı

Oyun dünyasının en sevdiği mevsim resmen başladı. Biz de Oyungezer Online ekibi olarak her sene olduğu gibi yine sizlere en dikkat çekici Cadılar Bayramı etkinliklerini sıralamaya karar verdik. Bizler için de bir gelenek haline dönüşen bu mevsimde, kutlamalarımıza şeker karıştıracak 5 farklı Cadılar Bayramı etkinliğini sizler için sıraladık.

Call of Duty Warzone/Black Ops Cold War: The Haunting

Sizi bilmiyorum ama bu oyunun adı başlı başına bir korku filmi gibi geliyor bana her seferinde. Bu korku temasına uygun bir Cadılar Bayramı etkinliği hazırlayan Raven Software, The Haunting ile birlikte oyunculara eğlenceli dakikalar vadedecek.

19 Ekim’de resmen başlayacak olan etkinliğin tüm detayları bilinmiyor. Fakat bu yılın The Haunting etkinliğinde oyuncular Ghostface kostümünü satın alabilecek. Dünyanın en meşhur “slasher” filmlerinden biri olan Çığlık’ın ana karakteri, bir süre Warzone ve Black Ops Cold War dünyasını karıştıracak gibi görünüyor.

Etkinlik esnasında diğer kostümlerin de açılmasını bekliyoruz. Buna ek olarak yeni bir oyun modu da bizleri bekliyor olacak.

Destiny 2: Festival of the Lost

Destiny 2’nin yoğun bir sezon geçirdiğini söylemek mümkün. Oyun, 2017 yılında çıkış yapmış olmasına rağmen özellikle Steam’e taşınması ile birlikte tekrar aradığı ritme ulaştı. Her sezon düzenlenen Cadılar Bayramı etkinliği ise kendisine has yeni mekanikler ile geliyor.

Festival of the Lost ile birlikte oyuncular hem şeker hem de “spectral pages” adı verilen sayfalar toplayacak. Her etkinlikten düşen bu şekerler, Tower’da bulunan teyzemiz “Eva Levante’nin” pazarından çeşitli maskeler almanızı sağlayacak. Bu maskelerin tamamını toplamanız halinde korkutucu bir sparrow sizleri bekliyor olacak. Kayıp kitaptaki tüm sayfaları tamamlamanız halinde ise çok daha büyük ödüller alabileceksiniz.

Tabii ki Cadılar Bayramı rüzgârı beraberinde oldukça şık kozmetikleri de oyuna ekliyor. Özellikle Skitterscare isimli sparrow bu yıl benim favorilerimden biri oldu. 12 Ekim’de başlayan etkinliğin 2 Kasım’a kadar devam edeceğini de belirtelim.

Apex Legends Monsters Within

Battle royale türünün yıldızlarından olan Apex Legends, bu yıl da Cadılar Bayramı’nı boş geçmeyen isimlerden biri. Monsters Within isimli etkinlikte özellikle yeni kozmetiklere dikkat çeken geliştirici Respawn, oyuncuların favori modlarından birini de geri getirdi.

Öncelikle ana odak olan Revenant kostümünden bahsedelim. Android süikastçimizi “büyük kötü kurt” haline dönüştüren bu yeni kozmetik, beraberinde muhteşem animasyonlar ile gelecek. Buna ek olarak diğer karakterlerin de kendilerine has Cadılar Bayramı temalı kozmetikleri oyuna eklenecek. Tüm oyuncuların eski Cadılar Bayramı etkinliklerinde açılan kozmetikleri kullanabileceğini belirtelim.

Shadow Royale isimli eğlenceli etkinlik de Monsters Within boyunca oyunda olacak. 12 Ekim’de başlayan Monsters Within erkinliğinin ne zaman biteceği açıklanmadı.

Sea of Thieves Fury of the Damned

Henüz birkaç gün önce Türkçe dil desteğine kavuşan Sea of Thieves suları, bu kez Cadılar Bayramı etkinliği Fury of the Damned ile karışacak. Her yıl düzenlenen etkinlik boyunca tanıdık oyun modları ve yeni kozmetikler bizleri bekliyor olacak.

Oyuncular bu süre boyunca belirlenen görevleri tamamlayarak hem yeni kozmetiklere erişebilecek, hem de yeni unvan sahibi olabilecek. Sadece bu etkinliğe özel gemi burunları, gemi dümeni, yelken tasarımları ve çok daha fazlası sizleri bekliyor olacak.

Pokemon Go

Ülkemize giriş yapması ile birlikte oyuncu sayıları bir kez daha yükselen Pokemon Go, Cadılar Bayramı’nı boş geçmeyecek. Geleneksel Cadılar Bayramı etkinliğinin beşinci yılında Niantic, oyunculara çok daha büyük sürprizler hazırladı.

Öncelikle çocukken bizi oldukça korkutan Lavender Town müziğinin özel bir versiyonu etkinlik boyunca oyunda karşımıza çıkacak. Creepy Companions isimli ilk görev boyunca oyuncular bol bol psychic ve dark Pokemon’lar yakalayabilecek. Shiny Spinarak ve Galarian Slowking’in sürekli olarak karşınıza çıkacağını belirtelim. Bu bölüm 22 Ekim’de son bulacak.

Halloween Mischief isimli ikinci görev ise 22 Ekim ile start alıyor. Tüm Cadılar Bayramı boyunca devam edecek bu etkinlikte Pumpkaboo, Gourgeist, Phantump ve Trevenant gibi Pokemon’lar yakalanabilecek.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum