Aksiyon RYO Black Myth: Wu Kong Duyurusu Büyük İlgi Gördü

Indie oyun dikkatleri üzerine çekmeyi başardı

Game Science Studio, Çin edebiyatının önemli klasiklerinden birisi olarak değerlendirilen Batı’ya Yolculuk’tan (Journey to the West) esinlenen bir aksiyon ryo geliştirmekte olduklarını duyurdu. Oyunun duyurusuna bir de 13 dakikalık oynanış videosu eşlik ediyor:

Videoda oyunun pre-alpha versiyonundan bir kesit sunuluyor. Unreal Engine 4 ile geliştirilen Black Myth: Wu Kong’ta, Maymun Kral’a (Monkey King) ve onun özel yeteneklerine odaklanılmış. Oyunda 72 ayrı özellik sunulacağı belirtiliyor -ki bunların bir kısmını videoda da görebiliyoruz.

Oyun hakkında henüz fazla bir bilgi paylaşılmış değil, küçük bir stüdyonun elinden çıkan ama AAA oyunlar gibi görünen bir oyun olacakmış izlenimi veriyor bu tanıtım videosunda. Game Science, geliştirici ekibin gayet küçük bir ekip olduğunu, bu duyuruyu stüdyoya yeni yetenekler katmak için bir araç olarak değerlendirmeye çalışacaklarını belirtiyor.

Buradan da anlaşılabileceği üzere oyun için henüz bir çıkış takvimi öngörülmemiş. Sitesindeki soru cevap kısmında “500 yıl sürmeyecek” diyorlar gerçi ama bir yandan da stüdyonun nihai üründen tatmin olacağı nokraya kadar oyunu çıkarmak niyetinde olmadıklarını da ekliyorlar. Anlayacağınız, daha önümüzde uzun bir süre var. Yine de biz takip listemize almış olalım, ne olur ne olmaz.

Başa dön
YORUMLAR
Berkay Dursun
20 Ağustos 2020 22:06

Oyun hakkında bilgi yok, geliştirici stüdyo hakkında aratınca hiç bir şey çıkmıyor.

Oyunda Game Design konusunda ciddi sıkıntılar yararak feature'lar var, arı olup açık alanda uçmak gibi. 

Fight mekanikleri oldukça sığ duruyor, vuruş hissiyatı neredeyse yok gibi.

Video güzel duruyor çünkü Unreal güzel duruyor. Environment Design'ı güzel yapmakla oyun yapılmıyor maalesef.

Bana fazla alengirli geldi, muhtemelen ciddi çakılacak bir proje.

allalla
20 Ağustos 2020 17:40

Vuruş hissiyatı bazı yerlerde çok tatmin edici durmuyor. Türü sevenler için Çin mitolojisiyle süslenmiş güzel bir macera gibi görünüyor. Azıcık da Dynasty Warriors'a bağlamış sonda sanki.

Parolamı Unuttum