Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Satışları Hız Kesmeden Devam Ediyor

İlk ayında 4,3 milyon kopya satmayı başarmış

CD Projekt, sıkıntılı çıkışı sonrasında Cyberpunk 2077’yi toparlamak için yoğun bir mesai sarfetti denilebilir. Bunun meyvesini de 2.0 güncellemesi ve özellikle de Phantom Liberty’nin çıkışı sonrasında gelen olumlu tepkilerle aldıklarını söylemek mümkün.

Bu durum, Phantom Liberty’nin satış verileriyle de teyit ediliyor. İlk haftasında 3 milyon kopya satan ek paket, ilk ayının sonunda 4,3 milyon gibi ciddi bir satış miktarına ulaşmış bulunuyor.

CD Projekt CFO’su Piotr Nielubowicz’in bu videoda paylaştığı bilgiye göre, Cyberpunk 2077’nin PC ve yeni nesil konsol versiyonlarına sahip her 5 oyuncudan 1’i ek paketi de satın almış durumda. CD Projekt ekibi, Phantom Liberty’nin aldığı pozitif tepkilerden oldukça memnun. Nielubowicz, oyunun Altın Joystick’ten 2 ödülle ayrıldığını (En İyi Fragman ve En İyi Genişleme Paketi) ve The Game Awards 2023’te de 4 adaylık kazandığını belirterek bu durumdan memnuniyetlerini ifade ediyor.

Ana oyun ve ek paketi içeren Cyberpunk 2077: Ultimate Edition da 5 Aralık itibariyle oyun severlerle buluşacak. Bu paketin çıkışı sonrasında da satışlarda bir artış yaşanması beklenebilir.

 

YORUMLAR
Parolamı Unuttum