Cyberpunk 2077 ve Witcher 3 Kaynak Kodları Alıcı Buldu!

Kimliği gizli ama acaba CDPR almış olabilir mi?

Dün size CD Projekt Red'in sunucularına sızan hackerların çaldıkları bilgileri ve oyunların kaynak kodlarını dark web üzerinden açık arttırmaya çıkardıklarını söylemiştik. Açık arttırmanın başlangıç fiyatı 1 milyon dolar, hemen al fiyatı ise 7 milyon dolardı.

Arttırmanın başlamasının üzerinden daha bir gün bile geçmemişti ki KELA Research'ün bildirdiğine göre kaynak kodlarına alıcı çıktı ve kodlar satıştan çekildi.

Hackerlar söz konusu alıcının forum dışından olduğunu ve kendilerini tatmin eden bir teklif aldıklarını söylüyorlar. Satışın koşulu ise bu kodların tekrar dağıtılmamasıymış, yani hackerlar kalkıp da bu kodları tekrardan satışa çıkaramayacak, hatta belki silmeleri bile istenecek.

Bu bildirime yapılan yorumlarda kaynak kodlarının doğrudan CDPR tarafından satın alınmış olabileceği söyleniyor. CDPR her ne kadar yayınladığı mesajda "hackerların isteklerine boyun eğmeyecek, anlaşma yapmayacağız" demiş olsa da dünkü sızıntılar hackerların elinde gerçekten de bu Gwent, Cyberpunk 2077, The Witcher 3 gibi oyunların tüm kaynak kodlarının ve dosyalarının bulunduğunu ortaya koymuştu. Bu şekilde gizli bir satın alım yaptılarsa hem kodların dağılmasının önüne geçmiş oldular, hem de resmi bir satın alım olmadığı için durumu inkar etme şansını elde ettiler.

Eğer ortada farklı bir alıcı varsa da bu kodlarla ne yapacağı ya da neden bu kadar parayı gözden çıkarmış olabileceği kocaman bir soru işareti. Dolayısıyla da ilk ihtimal kulağa daha olası geliyor.

YORUMLAR
Wolflex
12 Şubat 2021 22:18

Bastım parayı aldım. Witcher 3 RTX versiyonu güzel olmuş :)) 

Parolamı Unuttum