Ekim'de Ne Oynasak?

Oyun mevsimi açıldı

Nihayet oyun dünyasının hareketli aylarına girmiş bulunuyoruz. Artık kuraklığı iyice geride bıraktığımız Ekim ayında, efsanevi isimlerin geri dönüşü ve devam oyunları ile karşı karşıya kalacağız. Gelin bu ay içerisinde bizi heyecanlandıran oyunlara yakından bakalım.

Ghost Recon Breakpoint – PC, Xbox One, PS4 (4 Ekim)

Ubisoft, serinin ilk oyunu Wildlands ile pek çok şey vadetmiş fakat oyuncuları bir nebze hayal kırıklığına uğratmıştı. Division 2’nin başarısının ardından bizleri tekrar umutlandırmayı başaran firma, Breakpoint ile sözünü verdiği her şeyi gerçekleştirmeye geliyor.

Aynı Wildlands’de olduğu gibi açık dünya oyunu olacak Breakpoint’te, Auroa adı verilen bir adaya doğru yolculuğa çıkacağız. Pek çok biyomu içerisinde barındıran Auroa, bizi zorlu şartlarda savaşmaya itecek. Jon Bernthal’ın başını çektiği Wolves grubu ile çeşitli çatışmalara gireceğimiz oyunda amacımız gelişmiş bir teknolojiyi ele geçirmek olacak.

Breakpoint, şu ana kadar yayınlanan fragmanlarında “hayatta kalma” temasını ön planda tuttu. Oyunun büyük bir parçası olacağı söylenen bu mekaniklerin nasıl işleyeceğini hep beraber göreceğiz.


John Wick Hex – PC, MAC (8 Ekim)

John Wick denildiğinde akla ilk önce oldukça iyi kurgulanmış dövüş sahneleri geliyor. İşte tam da bu sebepten ötürü hepimiz, John Wick’in oyunu “strateji” türünde olacak dendiğinde durumu biraz garipsemiştik.

Tabii bu durum, John Wick Hex’in E3 2019’un en iyi strateji oyunlarından biri olarak gösterilmesi ile birlikte değişti. İlginç tasarımı ve yenilikçi oynanış mekanikleri ile dikkat çeken oyun Thomas Was Alone gibi başarılı bir oyunun tasarımcısı Bithell Games tarafından geliştiriliyor. Hikayesi hakkında çok fazla bilgi olmayan oyunda Ian McShane ve Lance Reddick gibi tanıdık isimler karakterlerine seslerini vermeye devam edecek.

Sadece oyun mekanikleri ve tasarımı ile değil, yapısı ile de içimizde merak uyandıran John Wick Hex Ekim ayının dikkat çekebilecek oyunlarından biri olacak.

GRID – PC, PS4, Xbox One (11 Ekim)

2019 yılında F1 2019 ve DiRT 2.0 gibi başarılı oyunlar yapan Codemasters ekibi, GRID ile birlikte yılı en iyi şekilde kapatmanın peşinde. 

Oyun stili konusunda simülasyonlara çok daha yakın olacağı iddia edilen GRID, sim-yarış türünü sevenler için yeni bir alan oluşturacak. Yapımcıların “yüzde 80 simülasyon, yüzde 20 arcade” olarak tanımladığı oyun stili, yepyeni mekanikler ile tamamlanıyor. Bu yeni mekanikler arasında en göze çarpanı ise “Nemesis” adı verilen yeni bir sistem. Bu sistem, yapay zekanın kullandığı bir araca fazla temas ederseniz devreye giriyor ve bu sürücünün en büyük rakibi olmanızı sağlıyor. “Nemesis” olan sürücü geçiş yaparken önünüzü kapatabiliyor ve sürüşünüzü kabusa çevirmek için çaba sarf ediyor.

Codemasters, oyunun hem profesyoneller hem de yeni oyuncular için uygun olduğunun altını çiziyor. Bakalım GRID nasıl bir başarı elde edecek?

The Outer Worlds – PS4, PC, Xbox One, Switch (25 Ekim)

Açıklandığı günden beri herkesin merakla beklediği The Outer Worlds, Ekim ayının sonlarında bizlerle olacak. Obsidian Entertainment’ın yeni oyunu, sadece bu ayın değil 2019 yılının da en popüler oyunları arasına girebilir.

70 yıllık uykumuzdan uyanarak başlayacağımız oyunda evrenin en uç kısımlarına ziyaret etme fırsatı bulacağız. Aynı Fallout: New Vegas’ta olduğu gibi The Outer Worlds’de de vereceğimiz kararlar oyunun işleyişini etkileyecek. Görevleri istediğiniz şekilde bitirme fırsatı sunacak Obsidian, karakterinizin özelliklerini belirlemeyi de bizim ellerimize bırakıyor. Tasarımı ile No Mans Sky ve Fallout karışımı gibi görünen oyun, RYO dünyasına yeni bir soluk getirebilir.

The Outer Worlds bu heyecana yakışır bir oyun olmayı başarabilecek mi, çok merak ediyoruz.

Call of Duty: Modern Warfare – PC, PS4, Xbox One (25 Ekim)

Call of Duty’nin üzerindeki ölü toprağını atmasını sağlayan Modern Warfare serisi, Activision ve Infinity Ward işbirliği ile kabuk değiştirmeye hazırlanıyor. Daha önce yakalanan başarıyı tekrarlamak isteyen firmalar, serinin “reset” tuşuna basarak her şeyi başa saracak.

Açık beta sürecini geçtiğimiz haftalarda tamamlayan yeni Modern Warfare, hikayesinin ortasına efsanevi Captain Price’ı yerleştirecek. Şimdilik ana senaryo hakkında pek fazla bilgi bulunmasa da yayınlanan fragmanlara göre yolumuz Urzikstan adı verilen bir Orta Doğu ülkesine düşecek. Cpt Price ve ekibine yardım edecek Urzikstan Özgürlük Savaşçıları, kaçırılan kimyasal silahların geri getirilmesinde büyük rol oynayacak.

Başarılı bir açık beta süreci geçiren oyun, yeni çevrimiçi oyun modları ile de dikkat çekiyor.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum