Halo'nun Yaratıcılarından Marcus Lehto, Yeni Oyunu Disintegration'ı Duyurdu

Gamescom ufukta görünmeye başladı

Oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden birini, E3'ü, geride bırakmamızın ardından gözlerimizi önümüzdeki Gamescom'a dikmiş durumdayız. Dedikodu kazanının yavaş yavaş kaynamaya başladığı şu günlerde ilk hamle, TGA'dan tanıdığımız Geoff Keighley'den geldi. Keighley, şahsi Twitter hesabı üzerinden Halo evreninin yaratıcısı Marcus Lehto'nun yeni oyununun Gamescom'da olacağını açıkladı.

"Disintegration" isimli oyun bilim-kurgu öğelerini içeren bir FPS oyunu olacak. Outer Worlds ve Kerbal Space Program gibi oyunların dağıtıcılığını üstlenen Private Division, oyunun dağıtım süreci ile ilgilenecek. Lehto'nun kuruculuğunu yaptığı V1 Interactive'in ilk oyunu olacak Disintegration, Gamescom 2019'un sürprizlerinden olabilir.

Oyun hakkında daha önce açıklamalarda bulunan Private Division yöneticisi Michael Worosz, şu ifadeleri kullanmıştı: "Marcus ve V1 Interactive ekibi ile studio'nun kurulduğu ilk günden beri birlikteyiz. Bu sayede organizasyonun büyüyüşünü görme fırsatımız oldu. Aynı sebepten ötürü Disintegration için yüksek beklentilerimiz var."

Marcus Lehto ve ekibinin yeni oyununun 2020 yılında çıkış yapabileceği söyleniyor. Ortada henüz resmi bir açıklama bulunmasa da oyunun sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum