Modern Warfare 3, Selefinin İvmesini Yakalayamadı

Steam verileri her şeyi söylüyor

Modern Warfare 3'ün ciddi eleştiriler aldığını söylemeye gerek yok. Hatta birkaç gün içerisinde bendeniz imzalı bir incelemede de sizlerle birlikte oyunu gömeceğiz. Fakat bu kötü durum, oyunun performansını etkileyip serinin ismine zarar vermiş gibi görünüyor.

MW3'ün yılın en çok satan oyunlarından biri olması muhtemel. Fakat Steam verilerine bakarak çok daha ilginç şeyler görebiliyoruz.

Bildiğiniz gibi Call of Duty serisinin tüm oyunları artık CoD:HQ üzerinde. Hem Warzone, hem MW2, hem de Modern Warfare 3'ü bu sistem üzerinden oynayabiliyorsunuz. Platformun SteamDB verilerine baktığımızda ise ilginç sonuçlar görüyoruz.

Örneğin Modern Warfare 2 ve Warzone 2.0'ın kapılarını açtığı günlerde 491.000'den fazla eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşıldığını görüyoruz. Hatta bu rakamlarla MW2, serinin en hızlı satan oyunu olmayı başarmıştı.

MW3 ile birlikte oyuncu sayısı artmış olsa da toplam sayı 200.000'e ulaşabilmiş değil. Hatta birkaç gündür oyuncu sayısının düzenli olarak düştüğü de görülebiliyor.

Sizce Activision buradan bir ders çıkarır mı?

YORUMLAR
Parolamı Unuttum