Overwatch Sonunda Çapraz Platform Desteğine Kavuşuyor

Şükürler olsun!

Çıkışının üstünden tam beş yıl geçen Overwatch, sonunda çapraz platform desteği sunmaya hazırlanıyor. Blizzard'ın yaptığı açıklamaya göre yıl sonuna kadar tüm platformlar birbirine bağlanmış olacak. Yani PC, Xbox, PlayStation hatta Switch üzerindeki oyuncular bile birbiri ile oyun oynayabilecek. 

Fakat bu çapraz platform desteğinin önemli konu başlıkları olduğunu belirtelim. Örneğin bu destek, rekabetçi oyun modlarında geçerli olmayacak ve konsol oyuncularında bu seçenek direkt olarak kapalı seçenekte olacak. Blizzard, bu güzel haberi kutlamak için herkese birer altın loot box da hediye edecek.

Çapraz platform sistemine katılmak için konsol oyuncularının Battle.net hesaplarını, konsol hesapları ile birleştirmesi gerekiyor. Bununla birlikte konsol oyuncuları PC oyuncuları ile aynı gruba girerek oyunlara girebilecek. Yapılan açıklamaya göre bu desteğin ilk günlerinde, çapraz ilerleme desteği bulunmayacak. Fakat oyunun yeni yönetmeni Aaron Keller, kısa süre içerisinde bu desteği getireceklerini de ifade ediyor.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum