PS5 ve GTA 6’nın 2020’de Çıkacağı İddia Ediliyor, İnanıyor Musunuz?

Sizce de iddialı bir iddia mı :)

PS5 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor malum. tanıtımı yapılıp çıkış tarihi ilan edilene kadar da kesilmeyecek gibi. Fakat bu sefer iddia konusunda epey iddialı (!) bir paylaşım söz konusu.

Pek çok yerde olduğu gibi Pastebin'de de PS5 ile ilgili pek çok tahmin, görüş, iddia ileri sürülüyor. Lakin bu sefer PS5'in ne zaman çıkacağı konusuyla sınırlı kalmamış iddia sahibi, çıkacak oyunları da listelemiş.

Paylaşımı yapan, Avrupa'da bir oyun geliştiricisi olduğunu ve PS5 çıkış oyunlarından birisi üzerinde çalıştığını ileri sürüyor. İlk paylaşım Aralık ayında yapılıyor. Son dönemde de güncellemeler geliyor bu paylaşıma.

İddiaya göre, PS5 ile ilgili ilk haberleri Nisan-Haziran dönemi içerisinde alacağız. Konsolun çıkış tarihi için ise Mart-Kasım 2020 gibi geniş bir aralık verilmiş. Çıkış fiyatının 499$ olacağı söyleniyor -ki bu fiyat PS4 çıkış fiyatına göre 100$ daha yüksek. Geriye uyumlulukla gelecek konsolda 7nm Ryzen 8 core, 16-thread bir işlemci olacak, cihazın 14 teraflops gücünde olması bekleniyormuş. Önümüzdeki yıl çıkacak bir kablosuz PS VR'dan da bahsediliyor aynı paylaşımda. Dualshock kontrolcülerde de yenilikler söz konusu olacakmış, VR için dahili bir kamera içermesi ihtimali varmış kontrolcülerin.

İşin esas gündem olabilecek kısmı ise oyunlara dair iddialar. Konsolun çıkışıyla birlikte gelecek "PS5 Exclusive" listesini şöyle paylaşmışlar kendileri:

  • Gran Turismo 7 (VR destekli gelecek)
  • PUBG (free-to-play, 4K Remaster olarak gelecek)
  • The Last of Us Part 2 (Remaster)
  • Ghost of Tsushima (Remaster)
  • 2-3 tane daha AAA oyun ve bazı VR oyunları

Sızıntıya göre PS5'e özel çıkış oyunlarının 4 ila 6 tanesi mevcut nesildeki oyunların yeniden yapımları olacak. Sony, her ne kadar bu remaster işini sevmiş olsa da bu sayı biraz fazla gibi, siz ne dersiniz?

İşin daha ilginç bir hal aldığı kısım ise sonda geliyor dostlar :) PS5'e özel olmayıp 2020 yılı içerisinde çıkacak bir grup oyundan da bahsedilmiş paylaşımda. O oyunlar da şöyle sıralanıyor:

  • Battlefield: Bad Company 3
  • Harry Potter
  • GTA 6
  • Assassin's Creed

Sevgili Oyungezerler, sizce de gerçekleşmesi halinde ortalığı yangın yerine çevirecek bir iddia değil mi GTA 6'nın 2020'de çıkacak olması :) Red Dead Redemption 2 çıkalı henüz 1 yıl bile olmadı. Önümüzdeki dönemde PC için çıkması bekleniyor. 2020'de de yeni konsollara çıkacaktır büyük ihtimalle. Sizce Rockstar, GTA 6 gibi bir oyunla gelip buradaki pastayı daraltmak ister mi?

İddialar içerisinde en makul olanı Horizon: Zero Dawn 2'nin PS5 için çıkacağı ve 2021 yılında geleceğine ilişkin iddia gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Hangileri akla yatkın, hangileri uçuk iddialar size göre? Yorumlarınızı bekleriz.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum