Sıradaki Witcher Oyunu Üzerinde 330 Geliştirici Çalışıyor

Polaris, CD Projekt’in halihazırdaki en büyük projesi…

CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin çıkışında ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalmıştı. Sonrasında o noktadan geri dönmek için çalışmalara başladılar. CP2077’nin tek ek paketi Phantom Liberty ile bu konuda ciddi bir adım atmış oldular. Bunu doğal olarak sıradaki oyun projelerinin izlemesi bekleniyor.

O çalkantılı dönemde CD Projekt’ten birçok oyun duyurusu gelmişti. Onlardan birisi de Polaris kod adıyla paylaşılan yeni The Witcher oyunuydu. Yeni bir üçlemenin başlangıcı olacak bu oyun üzerinde çalışmaların hız kazandığını söylemek mümkün. CD Projekt’in mali durum toplantısında paylaşılan bilgiye göre, an itibariyle stüdyonun en büyük projesinin Polaris olduğunu söylemek mümkün.

CD Projekt CEO’su Adam Kicinski, “Polaris ekibi istikrarlı bir şekilde büyüyor. Ekip, geçtiğimiz ay sonunda 330 geliştiriciye ulaşmış bulunuyor. Önümüzdeki yılın ortalarında bu sayının 400’ü bulacağını düşünüyoruz” diyor bu mali durum toplantısında.

Böylece Polaris, bayrağı Cyberpunk’tan devralarak stüdyonun en büyük projesi haline gelmiş durumda. Cyberpunk üzerinde çalışan geliştirici sayısı Temmuz 2023 sonu itibariyle 300 ciavarındayken, Phantom Liberty’nin çıkışından sonra bu sayı azalıyor. Buna karşın Polaris’in geliştirici ekibinde hızlı bir yükseliş olduğu görülüyor.

Kincski, CD Projekt Red ve The Molasses Flood’da halihazırda 700 civarında geliştiricinin çalışmakta olduğunu belirtiyor. Yani toplam iş gücünün yaklaşık yarısının Polaris üzerinde çalıştığını söylemek mümkün.

Önümüzdeki dönemde çalışmaların hız kazanacağı anlaşılıyor. Bakalım oyun hakkında daha detaylı bilgiler ne zaman gelecek.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum