Tencent Şimdi De Spec Ops: The Line'ın Geliştiricisi Yager'e Yatırım Yaptı

Tam bir melek yatırımcı

Tencent ile ilgili yatırım haberlerini gördükçe acaba sessiz sessiz oyun sektörünü ele geçirmeye mi çalışıyorlar diye düşünüyor insan. Geçtiğimiz haftalarda PlatinumGames, Tencent'ten yüklü bir yatırım almıştı ama Tencent bu yatırıma karşılık PlatinumGames'e hiçbir şekilde karışılmayacağını da açıklamıştı. Daha önce Activision, Blizzard, Ubisoft, Epic Games, Paradox Interactive, Riot, SuperCell, Grinding Gear Games, Fatshark ve Sumo Digital gibi firmalarla da anlaşmalar gerçekleştirilen Tencent, gerçek anlamda oyun dünyasının bir devi olarak nitelendirilebilir.

Spec Ops: The Line'ın geliştirici Yager de dün gece Tencent'ten stratejik bir yatırım aldıklarını açıkladı. Yager kendi oyunlarını kendisi yayınlayan bir stüdyo ve bu yeni yatırım sayesinde de hem yeni projeler desteklenecek, hem de mevcut projeler daha rahat biçimde geliştirilmeye devam edecek. Yager CEO'su Timo Ullmann durumdan son derece memnun, "bu sayede işlerimiz çok daha büyüyecek, sadece Tencent'in ağına ve kaynaklarına erişmekle kalmayacak, Tencent'in sahip olduğu deneyim ve birikimden de faydalanacağız" diyor.

Her ne kadar şu aşamada Tencent kesinlikle Yager'in yapısına veya stratejisine müdahale etmeyecek olsa da önümüzdeki dönemde stüdyoyu tamamen satın alma ihtimali de devreye girebilir. Tencent aynı şeyi Funcom'da da yapmak istiyordu ve geçtiğimiz günlerde stüdyoyu tümden satın almak için teklifini yapmıştı.

Yager şu aralar F2P çevrimiçi shooter oyunu The Cycle üzerinde çalışıyor.

Başa dön
YORUMLAR
Ghost AssassiN
11 Şubat 2020 20:33

Haydi hayırlısı.Spec Ops The Line 2 veya onun kalitesinde bir oyun görürüz inşallah! :)

Parolamı Unuttum