Unutulmaz Oyun Müzikleri: NFS Underground 2 - Riders On The Storm

Bir şarkı kaç tane anı canlandırabilir?

[ Haftalık Unutulmaz Oyun Müzikleri köşemizde hafızalarımızdan çıkmak bilmeyen, hepimizde derin izler ve tatlı anılar bırakan oyun müziklerini birlikte hatırlıyoruz. ]

Kimimizin çocukluğunda kimimizin gençliğinde denk geldi ama elbet karşılaştık Underground 2‘yle. Çoğu zaman internet kafelerin en gözdelerinden oldu, bazen de eş-dost akraba ziyaretinde görüverdik Supra’nın yanlamasını. Bir sonraki ziyarette 2 GB’lık flash belleğe sığdığını görünce ayrı bir sevindik falan.

Sonra tabii ki gerek yapay zekayla gerekse dostlarla çokça yarışlar, driftler, draglar yapıldı Bayview sokaklarında. Modifiye ekranında hangi neon ışıkların daha iyi olabileceği hakkında saatlerimizi akıttık. Ve günler geçti gitti.

Tüm bu saydıklarımı sessiz sedasız yapmadık tabii, arkada çalan müzikler her zaman bize eşlik etti. Oyuna hatırı sayılır saat gömünce de haliyle hepsini aklımızın sabit diskine kaydettik. Ama içlerinden biri var ki duyduğumuz zaman eski anılara ışınlayıverir kendisi: Riders On The Storm.


1971 yılının Haziran ayında The Doors grubu tarafından piyasaya çıkan Riders on The Storm çıkışının bir ay sonrasında Bilboard Hot 100 listesine girmeyi başardı. Şarkının ilginç olan yanıysa grubun vokali Jim Morrison’un kaydettiği son şarkı olması. Çünkü Morrison şarkının Bilboard listesine girmesinden bir hafta sonra, 27’sinde hayata veda etti.

Şarkının daha çok hatırladığımız versiyonu ise oyun için remix’lenen hali. Snoop Dogg’un da dâhil olduğu remix 6 dakikadan fazla uzunluğa sahip ve ben dâhil birçoklarımız için orijinalinden daha güzel :)

Başa dön
YORUMLAR
creepylord
9 Eylül 2019 08:51

Her yerinden paçalarından kalite akan bir yapımın müziklerinden de aynı kaliteye doymuştuk o zamanlar. NFSU1 için de aynı şey geçerli. Harika parçalar vardı bu oyunların listelerinde.

Parolamı Unuttum