Donanım İnceleme - SADES Diablo RGB Oyuncu Kulaklığı

Güzel ses versin yeter diyenlere

Kendi adıma bu kullandığım ilk Sades ürünü oldu ve beklenmedik derecede memnun kaldığımı da belirtmeliyim. Lakin özellikle tasarım anlamında kulaklığın önemli noktalarda sınıfta kaldığını düşünüyorum, öncelikle plastik dış tasarım muadillerine göre pek şık değil ve zayıf bir algı yaratıyor, kafaya takma kısmının esnekliği tatminkâr olsa da kulağa gelen kısmın boyutları her kullanıcı için uygun değil ve boşluklar dolayısıyla dışarıdan ses alımı yaratıyor. Ki kulaklık kafanıza komple düzgün otursa bile ses yalıtımı pek de başarılı değil.

Ancak tasarımda özellikle RGB ışıklandırma çok şık duruyor ve bunun kablodaki ünite üzerinden ayarlanabilmesi, iki farklı ses seviyesi ayarı da hoşuma giden noktalardan oldu.

Eğer Realtek ses düzenleyicisi destekleyen bir anakartınız varsa kulaklığın müzik performansını hatırı sayılır düzeyde arttırabiliyorsunuz, hatta buna bir de Windows 10’la bütünleşik olan Dolby Atmos hizmetini de eklerseniz çok daha pahalı kulaklıklardan alabileceğiniz keyfi daha ucuza da alabilirsiniz. 130 db’lik ses seviyesiyse gayet yeterli ve çatlama patlama olmadan iş görüyor.


Oynadığım tüm oyunlarda (özellikle de Overwatch’ta) gayet iyi performans sunan kulaklık tasarımdaki olmamışlıklarını yazılım ve performans anlamında kapatarak pek de ucuz kalite bir mamul olmadığını kanıtlıyor, fakat o başlık kısmına ileriki modellerde kesin bir ayar şart bence.

230 TL civarı fiyatıyla orta seviye ürünler içerisinde kesinlikle tercih edebileceğiniz bir kulaklık SADES Diablo. Pişman etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Üretici

Sades

Tip

Kulak üstü

Bağlantı

Kablolu

Sürücü Boyutu

40 mm

Frekans Tepkisi

20 – 20000 Hz

Kablo Uzunluğu

2.2 m

Bağlantılar

USB

Ağırlık

300 gr.

Oyun teknolojileri ve ekipmanlarının öncü markası Logitech G, yeni modeli Logitech G604 LIGHTSPEED kablosuz oyun faresini duyurdu. Dikkat çekici bir pil ömrüne sahip yeni nesil kablosuz fare G604 LIGHTSPEED, oyun oynamayı seven ve aynı zamanda farklı ihtiyaçları için de çok yönlü bir cihaza ihtiyaç duyan oyuncular için tasarlandı.

Logitech Gaming'in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ujesh Desai, “Fortnite ve WoW Classic gibi oyunları oynuyorsanız, aradığınız fare bu olabilir. G604 LIGHTSPEED, başparmakla yönetilebilen 6 adet tuşa sahip olacak şekilde tasarlandı. Bu sayede en performanslı şekilde oynayabilir, eylemler ve görevler arasında adeta bir kalp atış hızında geçiş yaparak tam kontrol sağlayabilirsiniz. Bunu LIGHTSPEED kablosuz teknolojimizle birleştirdiğinizde ise oyununuzu daha da ileri boyuta taşıyacak hareket özgürlüğü elde edersiniz.” diye konuştu.

G604 LIGHTSPEED, Logitech G'nin gecikmesiz bağlantı için özel LIGHTSPEED kablosuz teknolojisinin yanı sıra, sınıfının en iyisi yüksek verimli optik (HERO) 16K sensörüne sahip bulunuyor. Buna ek olarak, oyuncular LIGHTSPEED'den bir tuşa basarak Bluetooth® bağlantısına geçebiliyor ve bir fare ile iki farklı bilgisayar arasında geçiş yapabiliyor. G604 bir AA pille LIGHTSPEED kablosuz teknolojisini kullanırken 240 saat, Bluetooth teknolojisini kullanırken ise 5.5 aya kadar yüksek performanslı kablosuz oyun deneyimi sunuyor. Özelleştirilebilir G604 fare, 15 programlanabilir kontrol, iki modlu aşırı hızlı kaydırma tekerleği ve 6 adet başparmak yönetimli tuş içeriyor.

G604 LIGHTSPEED, oyuncuların donanımlarından en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için Logitech’in G HUB oyun yazılımı kullanılarak programlanabiliyor. Basit ve modern bir ara yüze sahip olan gelişmiş oyun yazılımı, oyuncuların fare üzerindeki her tuş için komutları hızlı bir şekilde kişiselleştirmesini ve özelleştirmesini sağlıyor.

Parolamı Unuttum