Xbox, Tüm Gücüyle E3 2020'de Olacak

Meydan boş kalmıyor

Sony'nin üst üste ikinci yıl da E3 2020'ye katılmayacağını açıklamasının hemen ardından bir açıklama da Microsoft cephesinden geldi. Geçen sene de Xbox ve Microsoft, Sony'nin yokluğunu iyi değerlendirmişti ve görünüşe göre yine aynısı olacak. Xbox'ın patronu Phil Spencer, Xbox'ın E3 2020'de yer alacağını şu sözlerle duyurdu:

"Ekibimiz E3 için çok sıkı hazırlanıyor ve bizi bekleyen şeyleri oyun oynamayı seven sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. 2020, Team Xbox yolculuğunun dönüm noktalarından biri olacak"

Bu açıklamadan Microsoft'un E3 fuarında Xbox Series X'e gelecek oyunları da göstereceği anlamını çıkarmak mümkün. Tabii ilk bir iki sene Series X'e exclusive oyun gelmeyeceğini de öğrenmiştik, yani burada duyurulan oyunlar aynı zamanda Xbox One'da da çalışacak şekilde oyunlar olacak. Yine de Microsoft'un bize ne tür sürprizler hazırladığını merak ediyoruz.

Microsoft, Xbox Series X konsolunu ilk kez The Game Awards 2019 töreninde göstermişti, Sony ise PlayStation 5'in üzerindeki örtüyü henüz kaldırmadı.

Eğer Xbox, E3'te iddia edildiği gibi kuvvetli bir varlık gösterirse Sony önümüzdeki yıllar için E3 kararını bir kez daha gözden geçirebilir.

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum