Bugün PlayStation'ın 25. Doğum Günü

Nice 25'lere

İnanması zor ama PlayStation markası bugün 25. yaşına bastı. İlk PlayStation 3 Aralık 1994 tarihinde Japonya'da piyasaya sürülmüş, 1995 yılında ise tüm dünyaya yayılmıştı. Yani bazılarınızdan daha yaşlı şu an PlayStation :)

SIE Başkanı ve CEO'su Jim Ryan da bu günü kutlamak amacıyla bir mesaj yayınladı. Aslında 25. yıl çok önemli bir yıldönümü, Sony'nin bugüne özel daha büyük sürprizlerle karşımıza çıkmasını bekliyordum açıkçası ama şimdilik sadece Ryan'ın mesajıyla yetiniyor gibiyiz.

"Geçtiğimiz 25 yıl boyunca PlayStation oyun dünyasının öncüsü oldu ve ilk günlerinden beri bu ekibin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum. Dünyanın dört bir yanındaki tutkulu hayranlarımızca desteklenerek büyüdük ve topluluğumuz bizim için her zamankinden de daha önemli. PlayStation'la büyümüş hayranların bu sevgilerini çocuklarına aktardığını ve onların bugün PS4 oynadığını görmek çok onore edici. PlayStation'daki herkes adına, bu yolculuğa bizimle birlikte çıktığınız için çok teşekkür ediyorum. Gelecekte bizi bekleyen şeyleri sizinle birlikte kutlamaya can atıyorum!" demiş Ryan.

Sony yine de bu haftayı çeşitli kutlamalarla geçireceğini açıklamıştı, bu kutlamalar PlayStation'ın farklı sosyal medya kanallarını kullanacak. Yine de bu kutlamalarda büyük bir şeyler beklememek lazım, daha çok nostaljik videolar ve mesajlar şekilde olacağını tahmin ediyorum.

Nostalji demişken, PlayStation 1'in En Efsane Oyunları galerimizi de gezebilir ve 'ne ara 25 yıl geçti' diye düşünebilirsiniz tabii :)

Başa dön
YORUMLAR
Parolamı Unuttum