Take-Two Patronu: Oyunlarımızı Ederinden Daha Aza Satıyoruz

70$ da kesmemiş belli ki

Rockstar ve 2K'ya da sahip olan Take-Two, yeni nesil duyurulduğunda oyunlara yaptığı zammı ilk açıklayan firmalardan biri olmuştu. Daha önce 60$ olarak belirlenmiş standart oyun fiyatını yeni nesilde 70$'a çıkaran Take-Two'nun CEO'su Strauss Zelnick de daha sonra yaptığı tüm açıklamalarda bu fiyat artışını savunmuş, fiyatların yıllardır aynı seviyede kaldığını, artık zammın zamanının geldiğini söylemişti.

Zelnick bizim saatimizle dün gece gerçekleşen yatırımcı toplantısında bu fikrini savunmaya devam etti, hatta oyunlarını ucuza sattıklarını bile söyledi: "Biz bu sektörde en kaliteli deneyimi sunuyoruz ve oyunlarımızı ederlerinden çok daha düşük fiyata tüketicilerle buluşturuyoruz" diyen Zelnick, sonrasındaysa bu oyunların 'online' kısımlarını bedavaya sunduklarını, bunlardan elde edilen parasallaştırmanın da tamamen opsiyonel olduğunu söyledi.

Zelnick'in kast ettiği bedava kısımlar GTA Online ve Red Dead Online. Bu oyunları satın aldığınızda online kısımlarına da sahip oluyor ve normalde para ödemeden oynayabiliyorsunuz. Ancak Take-Two'nun "oynaması ücretsiz" bu kısımlardan inanılmaz paralar kazandığı da malumunuz. Üstelik sadece bu kısımları oynamak isteyenler bile tam parasını vererek GTA V ve RDR 2 almak zorundalar.

İşte Zelnick bu yönde sorulan "GTA Online'ı GTA 5'ten ayırıp tam anlamıyla F2P yapmayı düşünür müsünüz?" sorusuna GTA Online'ın PS5'te bağımsız bir oyun olarak sunulacağını ve yaklaşık üç ay süreyle de ücretsiz olacağını söyledi.

"Gördüğünüz gibi iş modelimiz konusunda açık fikirliyiz, yani bir noktada, bazı deneyimlerin tamamen ücretsiz olması seçeneğini de elemiyoruz" diyor Zelnick. Activision, Call of Duty: Warzone ile bunu yaparak çok büyük başarı elde etti, Take-Two'nun da bunu gözden geçirdiğini anlayabiliyoruz. Ancak Zelnick bu "bağlantılı F2P" modelini, yani online bileşen için tek kişilik oyunu satın alma olayını da sevdiğini söylemeyi de ihmal etmemiş.

 

YORUMLAR
ZSoforu
22 Eylül 2021 12:25

awesome blog!

<a href="//www.rooferswestminister.com/">residential roofing westminster co</a>

ANGELAS
12 Eylül 2021 10:59

This is such a great blog. Thank you for sharing your talent with everyone. You are an inspiration.

 Read more

RobertJames
9 Eylül 2021 08:52

Thank you so much for sharing. I really appreciate it. Will myself updated.

Concrete Contractors Tampa

ANGELAS
30 Ağustos 2021 22:03

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Big thanks for the useful info. 

 custom joinery

RobertJames
9 Ağustos 2021 07:57

 When you buy these games, you also have their online parts and you can normally play without paying any money.

 

Robert | bathroomremodeltacoma.com

Madmardigan
4 Ağustos 2021 10:09

Awesome! Thank you for sharing this story. 

 

Madison | Interior Door Austin

RobertJames
4 Ağustos 2021 10:08

[Bu yorum kullanıcı tarafından silinmiştir]

emrahcey
8 Kasım 2020 07:20

Indie candır. Train Valley 2 oynuyorum, bütün bölümler bitti. Şimdi Fanların yaptığı levelleri oynuyorum. AC:Origin bitti, Watch dogs 1-2 ardından Odyssey başlayayım dedim ama elim varmıyor.

Mico
6 Kasım 2020 22:47

"Biz bu sektörde en kaliteli deneyimi sunuyoruz" derken Rockstar'ı kastediyo herhalde ama Rockstar sanki her sene oyun çıkarıyor da "bu oyuna bu para az" hesabı yapıyorlar.

Feyling
6 Kasım 2020 20:51

Böyle tümör açıklamaların hep kodamanlardan geldiğine dikkat edin. Adamlara yetmiyor. Sat ulan 100 dolara sat vaşak :/

Ghost AssassiN
Feyling
7 Kasım 2020 17:48

 
RrNf7G


Parolamı Unuttum